iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 2] Luz na gałce biegów, każdy bieg wbija jedynkę.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Janek26600
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2024, 21:06
Renault: Renault Megane 2
Silnik: 1.4 16v
Lokalizacja: Radom

[Megane 2] Luz na gałce biegów, każdy bieg wbija jedynkę.

Post autor: Janek26600 »

Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu nowy, od kilku miesięcy jestem posiadaczem renault megane 2 1.4 16v. Jest to moje pierwsze auto, wczoraj wróciłem z zakupów i wszystko było ok, za godzinę wróciłem do auta, odpalam, chce wbić wsteczny i czuje duży luz ruszając gałką na biegu jałowym w prawo. (W lewo gałka ruszała się normalnie, natomiast w prawo moge nia ruszyć dwa razy dalej niż zawsze). Ponadto po wbiciu jakiegokolwiek biegu, wchodzi jedynka. Czy to wsteczny czy 1,2,3,4,5, auto jedzie tylko do przodu, nawet na 5 po puszczeniu sprzęgła auto rusza do przodu delikatnie bez żadnego szarpnięcia - tak jakby zamiast 5 weszła jedynka. Czy ktoś spotkał się może z czymś takim ? Czym może to być spowodowane ? Wcześniej czułem podczas zmiany biegów że do wymiany jest poduszka skrzyni. Czy możliwe że to ona jest powodem awarii ? Z góry dziękuję za każdą wskazówkę. Pozdrawiam, Janek26600.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane 2] Luz na gałce biegów, każdy bieg wbija jedynkę.

Post autor: kudlaty »

Z tego co kojarzę to u Ciebie wybierak jest na dwóch linkach. Zajrzyj pod maską na skrzyni są dwie linki, zamontowane do dwóch wodzików na przegubach. Najprawdopodobniej w jednej lince pękł ten plastikowy przegub i linka spadła z wybieraka. Tymczasowo da się to załóżyć i zabezpieczyć nawet trytką, ale konieczna raczej będzie wymiana linki

ODPOWIEDZ