iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II 2006 1,6 16v] rozrusznik czasami nie kręci.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

[Megane II 2006 1,6 16v] rozrusznik czasami nie kręci.

Post autor: Vargas »

Panowie jest sprawa. Jechałem 400km i zjechałem na parking aby wyprostować koscie. Po około 20min. postoju rozrusznik ani drgnie. Wszystko ładnie kontrolki się zapalają tak jak powinno i wciskam start i cisza a tu jeszcze 200km do domu a tu 2:30 w nocy. Pamiętam, że takie coś już miałem i po kilkukrotnym zamykaniu , otwieraniu auta I do tego kilka razy naciśnięciu startu auto odpaliło. Tym razem z 20min cudowałem i nic. W końcu odpaliłem na zapych i dojechałem do domu. Zaparkowałem i sprawdziłem czy odpali i franca bez problemu odpaliła. Miał ktoś z was taki przypadek?

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka

"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Awatar użytkownika
Katniss
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 27 maja 2023, 03:37
Renault: Kangoo
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Poznań

Re: [Megane II 2006 1,6 16v] rozrusznik czasami nie kręci.

Post autor: Katniss »

Miałem podobnie w poprzednim samochodzie. Mechanik wtedy coś kombinował skasował mnie na 300zł i po miesiącu znowu powtórka. Poczytałem trochę na forum i sam zająłem się naprawą. Zamówiłem na Autoczescizielonki.pl nowy rozrusznik i akumulator, a do tego dwa kabelki wymieniłem bo już były chwilę od przepalenia. I co? 1:0 dla mnie. Mechanik naprawił coś, co nie powinno być ruszane bo było ok, a problem leżał w starym akumulatorze i rozruszniku, który prosił się również o wymianę. Myślałeś o wymianie obu?

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: [Megane II 2006 1,6 16v] rozrusznik czasami nie kręci.

Post autor: Vargas »

Wyciągnęłem rozrusznik wyczyściłem komutator , dałem nowe szczotki. Jakiś czas było dobrze. Po jakimś czasie znowu usterka powróciła. Dosłownie szlak mnie trafiał bo do rozrusznika jest bardzo nie wygodne dojście. W sumie po głowie chodziło jeszcze jedna żecz aby sprawdzić dokładniej a mianowicie zaobserwowałem, że jeden z kabelków który idzie do rozrusznika (cieńki) za każdym razem po dokręcenju zawsze delikatnie się ruszał. Na początku zainteresowało mnie to lecz jak odpalał do olałem sprawę. Za drugim razem po czyszczeniu rozrusznika nie dałem za wygraną i dałem kilka nakrętek na ten kabel gdyż gwint miedziany był delikatnie zerwany. Od poządnego dokręcenia jest wszystko dobrze.

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka

"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2344
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Megane II 2006 1,6 16v] rozrusznik czasami nie kręci.

Post autor: patrys4891 »

W Yarisce mamy miałem taką sytuację. Wystarczyło wyczyść rozrusznik, bo był zalany olejem czy czymś bendiks się nie zawsze wysuwał

Obliczone na lukakatorze

Obrazek

ODPOWIEDZ