iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 2016] Chcę założyć Reni hak holowniczy.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Emenems_RR
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 22 sierpnia 2023, 20:46
Renault: Megane
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Podlaskie

[Megane 2016] Chcę założyć Reni hak holowniczy.

Post autor: Emenems_RR »

Jak w temacie. Renia jest z X 2016, silnik 1.6 84KW, RFB BE2 na łańcuszku (z Nissana). Mój mechanik każe mi kupić hak i zrobi to w jeden wieczór, no ale w sklepie pytają ile pinów ma wiązka - 7 czy 13. Mechanik twierdzi, że szkoda jego czasu i mojej forsy, by poświęcać pół dnia na rozebranie jej tyłka i dojścia do rzeczy, które ASO ma od ręki, ale ASO milczy... Twierdzą, żebym przyjechał do nich na montaż haka. Tyle, że to prawie 3 razy drożej... Mi się wydaje, że Renia to trzynastka, tak mi na oko wygląda, jak oglądam różne kablówka. Z drugiej strony nie mam odwagi by operować jej tyłek i wszystko obejrzeć na własne oczy. Dodam, że to hatchback.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Megane 2016] Chcę założyć Reni hak holowniczy.

Post autor: adamos111 »

Za bardzo nie rozumiem co napisałeś.Chcesz założyć hak po raz pierwszy czy był już zamontowany i została wiązka?Jeżeli po raz pierwszy to kup hak+wiązka 7 pin(standard zwykłego haka)+moduł haka.Jest konieczny.Jak Twój mechanik nie wie o co chodzi to trochę się boi i nie rozumie elektryki.
Koleos i Modus

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2344
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Megane 2016] Chcę założyć Reni hak holowniczy.

Post autor: patrys4891 »

W sklepie kupujesz hak bez wiązki.
Wiązka jest oddzielnie kupowana.
Podejrzewam że w sklepie wyszli z założenia że chcesz też kupić wiązkę i zapytali ile chcesz pinów.

Ja u siebie montowałem 13, bo uważam że 7 to już przeżytek.


Obliczone na lukakatorze

Obrazek

Emenems_RR
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 22 sierpnia 2023, 20:46
Renault: Megane
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Megane 2016] Chcę założyć Reni hak holowniczy.

Post autor: Emenems_RR »

adamos111 pisze: środa, 23 sierpnia 2023, 19:42 Za bardzo nie rozumiem co napisałeś.Chcesz założyć hak po raz pierwszy czy był już zamontowany i została wiązka?Jeżeli po raz pierwszy to kup hak+wiązka 7 pin(standard zwykłego haka)+moduł haka.Jest konieczny.Jak Twój mechanik nie wie o co chodzi to trochę się boi i nie rozumie elektryki.
Dzięki za pomoc. To będzie pierwszy hak. Co do mechanika, on zapewne dobrze to rozumie, gorzej wychodzi mu tłumaczenie. Raczej nie mieści mu się w głowie, że to ja jestem aż tak zielony lol .

Emenems_RR
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 22 sierpnia 2023, 20:46
Renault: Megane
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Megane 2016] Chcę założyć Reni hak holowniczy.

Post autor: Emenems_RR »

patrys4891 pisze: środa, 23 sierpnia 2023, 23:11 W sklepie kupujesz hak bez wiązki.
Wiązka jest oddzielnie kupowana.
Podejrzewam że w sklepie wyszli z założenia że chcesz też kupić wiązkę i zapytali ile chcesz pinów.

Ja u siebie montowałem 13, bo uważam że 7 to już przeżytek.


Obliczone na lukakatorze
Mechanik kazał mi kupić hak, a w sklepie zaczęli mi tłumaczyć, że muszę koniecznie kupić wiązkę i moduł. No i zaczęli mnie grillować ile pin ma mieć wiązka. Ja natomiast myślałem, że do jednych samochodów jest z 7 pinami, a do innych z 13, że to jak z procesorem w kompach, albo intel, albo amdek. Myślałem, że wiązka (czy coś) ma określoną ilość kabli, no i w zależności na przykład ile kabli jest w wiązce to tyle ma być pin.

Sorry... No ciemny jestem jeżeli chodzi o elektrykę samochodową. Dla mnie to czarna magia.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Megane 2016] Chcę założyć Reni hak holowniczy.

Post autor: adamos111 »

Emenems_RR pisze: czwartek, 24 sierpnia 2023, 18:28
patrys4891 pisze: środa, 23 sierpnia 2023, 23:11 W sklepie kupujesz hak bez wiązki.
Wiązka jest oddzielnie kupowana.
Podejrzewam że w sklepie wyszli z założenia że chcesz też kupić wiązkę i zapytali ile chcesz pinów.

Ja u siebie montowałem 13, bo uważam że 7 to już przeżytek.


Obliczone na lukakatorze


Sorry... No ciemny jestem jeżeli chodzi o elektrykę samochodową. Dla mnie to czarna magia.
Dobrze że pytasz i w miarę możliwości odpowiadamy i pomagamy.
Koleos i Modus

ODPOWIEDZ