iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane IV] Skontroluj układ wydechowy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Mental88
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 13 lipca 2023, 20:48
Renault: Megane 4
Silnik: 1.3
Lokalizacja: Wuwua

[Megane IV] Skontroluj układ wydechowy

Post autor: Mental88 »

Witam serdecznie!

Mam pytanko, posiadam 2019 Megane IV z silnikiem 1.3 Tce przebieg 55tys i od grudnia 2022 zaczął pojawiać się złowrogi komunikat "skontroluj układ wydechowy".
Przeskanowany obd2 zasugerował problem z układem katalizatora (błąd P0420, "catalytic converter system bank 1 - efficiency below threshold").
Byłem w dwóch ASO. Pierwszy stwierdził że parametry sond i systemów wszystko w normie. Skasowali i kazali jeździć obserwować. Dodam że auto nie traci mocy ani nie wykazuje objawów gołym okiem... Parę miesięcy później błąd powrócił.
Drugie ASO na Al. Jerozolimskich stwierdziło defekt katalizatora - do wymiany i juz
Dzwoniłem również do firmy która regeneruje katalizatory i powiedzieli że to niemożliwe żeby tak szybko katalizator się skończył, możliwe że usterka fabryczna i tyle, ale nie byli przekonani co do diagnozy (no bo poza komunikatem objawów brak). Fakt faktem ze ostatnio kasuje błędy ale wydają się częściej wracać niż wcześniej.

Jestem ciekaw czy ktoś wygrał bitwę z tym dziadostwem?
Jest sens regenerować kata, szukać zamiennika czy może oryginał z rozbitka?
A może znacie kogoś w Warszawie/okolicach kto się tymi tematami zajmuje i może pomóc?

Trochę już opadłem z sił po ilości kasy która włożyłem w diagnozy i czasu jaki spędzam, a niezawodny samochód przy małym dziecku jednak jest potrzebny..

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i odpowiedzi.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane IV] Skontroluj układ wydechowy

Post autor: kudlaty »

Auto po mieście czy w trasy jeździ? Jeżeli auto nie traci mocy i nie czujesz żeby gorzej jechało, czy się grzało to raczej wina jakiegoś czujnika lub przewodów

Mental88
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 13 lipca 2023, 20:48
Renault: Megane 4
Silnik: 1.3
Lokalizacja: Wuwua

Re: [Megane IV] Skontroluj układ wydechowy

Post autor: Mental88 »

kudlaty pisze: piątek, 14 lipca 2023, 08:33 Auto po mieście czy w trasy jeździ? Jeżeli auto nie traci mocy i nie czujesz żeby gorzej jechało, czy się grzało to raczej wina jakiegoś czujnika lub przewodów
Dzięki za odpowiedź.
Jeździmy jednak głównie po mieście. Trasy dłuższe tak z raz na 3tyg.
Nie mam absolutnie poczucia żeby jechało gorzej, czy się grzało (temp w normie cały czas)
Też tak myślałem że to czujnik sondy ale ponoć napięcia są w normie wg pomiaru dwóch różnych serwisów.
Czyli jednak próbować wymienić sondę na początek? Której firmy najlepiej brać? Bosch?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane IV] Skontroluj układ wydechowy

Post autor: kudlaty »

Ja bym chyba od tego zaczął. Ale skoro piszesz, że więcej po mieście na krótkich odcinkach to też może już katalizator się odzywać.

ODPOWIEDZ