iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 3 Coupe 2011r. gt180 2.0] Jaki płyn chłodniczy?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
PanReksio
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 14 maja 2022, 09:39
Renault: Megane gt180
Lokalizacja: Opole

[Megane 3 Coupe 2011r. gt180 2.0] Jaki płyn chłodniczy?

Post autor: PanReksio »

Witam serdecznie, niedawno kupiłem megane 3 gt180. Sprawdzając stany płynów okazało się, że płyn chłodniczy jest troszkę nad minimum. Tutaj pojawia się u mnie pytanie jaki płyn powinien być wlany do tego silnika, oraz jaki powinien być jego kolor? Obecnie mam wrażenie, że zalany jest jakiś żółty lub bezbarwny (ciężko stwierdzić). Dodatkowo chciałbym dopytać czy można mieszać płyny i ewentualnie co można by dolać? Rozważam również wymianę, przepłukanie i zalanie na nowo całego układu u mechanika. Proszę o pomoc i dziękuję :)

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6062
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane 3 Coupe 2011r. gt180 2.0] Jaki płyn chłodniczy?

Post autor: kudlaty »

Jak długo masz auto? Jeżeli nie wiesz jaki jest zalany płyn a użytkujesz je dłużej niż 2 lata to lepiej go wymień. Płyn chłodniczy zaleca się wymieniać co 2-3 lata.

Z tego co widzę po katalogach to płyn powinien być żółty G13++. Jeżeli chcesz dolać to tylko tego samego koloru. Czyli czerwony/różowy z czerwonym/różowym, żółty z żółtym itd.

Awatar użytkownika
halski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: czwartek, 4 października 2018, 19:07
Renault: Megane III Grandtour
Silnik: K4M
Lokalizacja: Łódź

Re: [Megane 3 Coupe 2011r. gt180 2.0] Jaki płyn chłodniczy?

Post autor: halski »

Renault na pierwszy montaż zalewało Elfa który jest właśnie żółty. Jeśli nie wiesz czy płyn był wymieniany to lepiej go wymienić profilaktycznie.

ODPOWIEDZ