iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane Coupe 2001r.] Problem z elektroniką

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
marres75
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2020, 11:01
Renault: Renault Megane Coupe
Silnik: 1.4 16V

[Megane Coupe 2001r.] Problem z elektroniką

Post autor: marres75 »

Witam.
Mam Renault Megane Coupe z 2001r. 1.4l. Nie jeździłem tym autem jakieś, dwa lub trzy miesiące. Gdy teraz chciałem go odpalić to okazało się, że akumulator jest rozładowany. Podładowałem akumulator i tu się dopiero zaczyna problem. Przy próbie uruchomienia silnik kręci, ale nie odpala - zachowuje się tak jakby nie czytał immobilajzera, a dlaczego tak uważam, bo wziąłem kluczyk zapasowy i auto odpaliło. Zgasiłem i ... przy ponownej próbie auto nie chce odpalić, tak jakby obydwa kluczyki się rozkodowały. Dodatkowo sprawdziłem na zapłonie, że nie działają kierunkowskazy, wycieraczki, blokowanie drzwi, lampka sufitowa, otwieranie z kluczyka, no i radio prosi o kod, aby można je było uruchomić. Akumulator się rozładował, ale czy na tyle żeby tyle systemów padło? Co się mogło stać? Padł komputer czy jakiś moduł? Auto przed dwoma lub trzema miesiącami jeździło bez problemów, po tym czasie nieużytkowania pojawiły się takie problemy. Trochę to dla mnie dziwne. Najgorsze, że nawet nie mogę go odpalić żeby do jakiegoś elektronika podjechać. Proszę o rady.

marres75
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2020, 11:01
Renault: Renault Megane Coupe
Silnik: 1.4 16V

Re: Megane Coupe 2001r. Problem z elektroniką

Post autor: marres75 »

Dzisiaj zobaczyłem jeszcze, że dioda od immobilaisera nie miga na desce rozdzielczej, w ogóle nie świeci, wczoraj to ona wariowała tak jakby to była dioda od dysku twardego gdy próbuje uruchomić jakiś program, miganie bardzo nieregularne, bardzo szybkie, potem się chwilę świeciła ciągłym światłem, potem znowu miganie w różnych prędkościach. Zwarcie, czy co? A jeżeli tak, to gdzie to sprawdzić?

ODPOWIEDZ