iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 3 1.6 16v] Czy to uszczelka pod głowicą

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Adrianmegane3
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 15 lutego 2022, 13:43
Renault: Megane 2
Silnik: 1.6 16v

[Megane 3 1.6 16v] Czy to uszczelka pod głowicą

Post autor: Adrianmegane3 »

Cześć mam problem z renią megane 3 1.6 16v.

Mianowicie dzisiaj zaczął mi znikać dosłownie w litrach płyn chłodniczy. Do tego jak jechałem temperatura wzrosła do maksa, po dolaniu płynu spadła do normy. Miałem już taka sytuacje rok temu jednak temperatura aż tak nie rosła płyn znikał ale po dniu było już normalnie. Pojawił sie wtedy brud w zbiorniczku wyrównawczym natomiast sam olej był czysty bez żadnej mazi na korku czy bagnecie. Dodam że zarówno rok temu po tamtej sytuacji jak i miesiąc temu olej był wymieniany i był czysty.
Rok temu również robiłem test na uszczelkę pod głowicą który nic nie pokazał. Jak myślicie, to uszczelka termostatu czy jednak głowica?

Awatar użytkownika
Rufus_skp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 30 sierpnia 2020, 17:31
Renault: Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Renault megane 3 1.6 16v czy uszczelka pod głowicą

Post autor: Rufus_skp »

A przez ten rok jeździłeś autem, czy stało przez ten czas? Coś się działo przez ten rok?
Jak zjada płyn chłodniczy przez uszczelkę, to z wydechu wydobywają się kłęby białego dymu - zauważyłeś taka rzecz?
Może raczej jest gdzieś nieszczelność, płynu pomału ubywa, może rzadko zaglądasz pod maskę, to i nie zauważasz ubytków, dopiero jak resztki się zagotują.
Kolejna sprawa - jak jest mało płynu, to słabe jest ogrzewanie - jest zima, zauważyłeś coś?
---
Pozdrawiam
Rufus

Kiedyś: Safrane 2.2 dT
Teraz: Latitude 2.0 dCi

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Renault megane 3 1.6 16v czy uszczelka pod głowicą

Post autor: patrys4891 »

W tych silnikach przy termostacie są kanały olejowe i uszczelka przy termostacie potrafi puszczać olej do płynu, olej na ziemię itd.
To pierwszy trop

obliczone na lukakatorze

Obrazek

Adrianmegane3
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 15 lutego 2022, 13:43
Renault: Megane 2
Silnik: 1.6 16v

Re: Renault megane 3 1.6 16v czy uszczelka pod głowicą

Post autor: Adrianmegane3 »

Wiec tak, trochę się zmieniło przez ostatnie godziny. Kupiłem jeszcze raz test na uszczelkę i wyszło że jest Ok, ale zauważyłem ze tym razem gdzieś przez chłodnice wyleciał cały płyn, zrobiło się ciemno wiec nie miałem jak rozkręcić przodu, ale widziałem ze w zderzaku pływa pełno płynu. Co do wcześniejszych pytań nie było żadnego dymu, przez rok nic się nie działo, tylko uciekało czasem trochę płynu.

Awatar użytkownika
Rufus_skp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 30 sierpnia 2020, 17:31
Renault: Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Renault megane 3 1.6 16v czy uszczelka pod głowicą

Post autor: Rufus_skp »

Adrianmegane3 pisze: wtorek, 15 lutego 2022, 21:44 widziałem ze w zderzaku pływa pełno płynu. Co do wcześniejszych pytań nie było żadnego dymu, przez rok nic się nie działo, tylko uciekało czasem trochę płynu.
Czyli to nie uszczelka.
Skoro taki jest ubytek, że aż ze zderzaka kapało to albo któryś wąż strzelił, albo chłodnica się rozszczelniła i powiedziała pa pa.
Musisz dokładnie zajrzeć - uzupełnij płyn (może być woda - jak znajdziesz i usuniesz przyczynę, to spuścisz i zalejesz swiezym płynem) uruchom silnik i patrz gdzie się leje, jak nic nie zauważysz, poczekaj aż dobrze się nagrzeje, wtedy wzrośnie ciśnienie w układzie i woda będzie ciekła ciekła każda nieszczelnością. Do znalezienia - laik potrzebuje tylko więcej czasu.
Powodzenia.
---
Pozdrawiam
Rufus

Kiedyś: Safrane 2.2 dT
Teraz: Latitude 2.0 dCi

ODPOWIEDZ