iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 07r. 2.0 benz+gaz] problem z nierówna praca silnika.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Ivan1990
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 15 stycznia 2022, 19:48
Renault: Megane 2 kombi
Silnik: Benzyna 2.0

[Megane 07r. 2.0 benz+gaz] problem z nierówna praca silnika.

Post autor: Ivan1990 »

[Megane 07r. 2.0 benz+gaz]
Cześć mam problem moja meganka.
Po przejechaniu 2km. Nagle silnik jakby się "zadławił" i zero reakcji na dodawanie gazu. Redukcja biegów delikatnie zwiekszlaa obroty co normalne ale nie było reakcji na wciskanie pedału gazu. Ostatnio zdarzało się to tylko tak minute po rozruchu, nawet nigdzie nie jadąc , samochód zaczął się dławić, obroty spadają, brak reakcji na gaz, trwało to zazwyczaj 15-20 sek. I można było jechać dalej. Świeci się check engine, emisioncontrol. Na komputerze że sonda lambda. Wymieniłem, nic to nie zmieniło. Wtryski wymienione. Nic. A podczas ostatniej jazdy to już wogóle dramat. Samochód podczas dodawania gazu przyspieszał ale czuć i słychać z jest nie tak. Tak jakby dodawał gazu, i zdławienie, dodawał gazu i zdławienie. Przy obrotach 2-2.5tys trzepie całym samochodem, przy 3tys jakoś jedzie ale poprostu to "dławienie" występuje w mniejszych odstępach więc teoretycznie nie jest to tak zauważalne jak przy 2tys. Ale nie da się jeździć.
Sory że tak to opisałem no ale nie wiem jak innaczej. Czy ktoś miał coś podobnego? Ktoś się z czymś takim spotkał?
Z góry Dzięki za odpowiedź!

ODPOWIEDZ