iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 3 1.2 tce 2014] Zatykanie na zimnym

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
dcx13
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 23 października 2021, 13:17
Renault: Renault Megane III
Silnik: 1.2tce 115km

[Megane 3 1.2 tce 2014] Zatykanie na zimnym

Post autor: dcx13 »

Witam serdecznie
Problem dotyczy mojej meganki 3 z 2014r. Z silnikiem 1.2tce 115km. Przebieg 140tys. Otóż samochodem jeżdżę od czerwca i wtedy wszystko było ok, ale od paru tygodni zauważyłem że na zimnym silniku przy przekroczeniu 2tys obrotów następuje jakby przytkanie. Czuć jakby auto nie chcialo się zbierać. Po momencie auto jednak ładnie odchodzi. Głównie na 2 i 3 biegu. Kiedy auto się nagrzeje wszystko jest ok. Auto nie traci mocy normalnie się zbiera. Obawiam się że to turbinka daje znać o sobie. Mnie mniej jednak może ktoś miał podobny przypadek więc z góry dziękuję za każdą pomoc.

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: Zatykanie na zimnym

Post autor: RadekNE L3 GT »

Wydaje mi się ze turbina nie ma tu nic do znaczenia czy jest na zimnym czy ciepłym silniku . Zaobserwowałeś jakieś niepokojące odgłosy? , kolor spalin

dcx13
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 23 października 2021, 13:17
Renault: Renault Megane III
Silnik: 1.2tce 115km

Re: Zatykanie na zimnym

Post autor: dcx13 »

Nie zauważyłem nic. Żadnych stukow czy dziwnych odgłosów spod maski. Spalin praktycznie nie widać więc nie kopci. Spalanie w normie. Zastanawiałem się nad świecami. Auto kupiłem od pierwszego właściciela i pojazd jest krajowy. Byłem pytać w serwisie co tam było robione, jakie serwisy itp. I auto jeździło praktycznie na same serwisy olejowe no i filtry wiadomo. Właściciel nic nie wspominał że wymieniał świece a autko ma 140tys nalotu. Więc może tam coś siedzi? Nie znam się na tym za bardzo. Chociaż auto normalnie odpala chodzi równo więc czy to świece? No też mam mieszane uczucia. Oczywiście żadnych błędów nie pokazuje. Żaden check nic z tych rzeczy. I autko w moich rękach praktycznie cały czas śmiga na Pb98

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane 3 1.2 tce 2014] Zatykanie na zimnym

Post autor: kudlaty »

A może po prostu jest odcięcie żeby nie pałować zimnego silnika? Warto zajrzeć do instrukcji auta

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: [Megane 3 1.2 tce 2014] Zatykanie na zimnym

Post autor: RadekNE L3 GT »

Sluchaj zakup dobre świece i wymien będziesz miał z głowy temat wymiany świec skoro nie były wymieniane choć jak dla mnie nie możliwe. Spróbuj i daj znać co dalej ...

ODPOWIEDZ