iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane III] ABS problem

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Bischof
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2021, 10:26
Renault: Megane III
Silnik: 1,5

[Megane III] ABS problem

Post autor: Bischof »

Witam
Mam problem z hamulcami.
Zauważyłem, że pedał hamulców bardzo zmiękł, pomyślałem sobie, że system się zapowietrzył.
Odpowietrzyłem hamulce i stwierdziłem, że w przednim prawym kole było dużo białego płynu wyglądającego jak piana.
W innych kołach były tylko małe pęcherze powietrza.
Wcześniej zdiagnozowałem system (MaxiCOM-MK808) i dostałem info ABS ( DF010 ), że są problemy z motorem pompy ABS.- Zwarcie lub złe napięcie. Po odpowietrzeniu zgasiłem błąd w systemie i trzy tygodnie wszystko działało dobrze.
Aż tu nagle znów wyskoczył błąd ABS ( DF010 ) i opis błędu trochę inny - ABS motor niekręci się.
Sprawdziłem jeszcze raz i odpowietrzyłem system hamulcowy, gdzie niewiele było już pęcherzyków powietrza. Zgasiłem błąd i zrobiłem próbę hamowania. Auto hamuje, ABS nie działa, pedał hamulców jest twardy i za każdym razem wyskakuje ten sam błąd ABS ( DF010 ) i opis błędu - ABS motor niekręci się.
Mam do Was pytania. Gdzie w Megan III jest ABS moduł i czy być może pompa ABS jest zapowietrzona i jak ją odpowietrzyć.
Czy wymiana ABS modułu potrzebuje proces serwisowej integracji ABS modułu z systemem.
Dziękuję za wszelkie uwagi i typy jak ten problem samodzielnie rozwiązać.
Jeśli to w ogóle możliwe.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
halski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: czwartek, 4 października 2018, 19:07
Renault: Megane III Grandtour
Silnik: K4M
Lokalizacja: Łódź

Re: ABS problem

Post autor: halski »

Prawdopodobnie masz pompę ABS do regeneracji. Częsta przypadłość w Megane III, pompa jest na ścianie grodziowej i często leje się na nią woda z podszybia, przez co dostaje się do niej wilgoć i zaczyna rdzewieć.

Bischof
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2021, 10:26
Renault: Megane III
Silnik: 1,5

Re: ABS problem

Post autor: Bischof »

Dzięki za info. Jeśli kupię nową pompę ABS, czy wymiana tej pompy jest skomplikowana i wymaga specjalistycznych narzędzi?
Może gdzieś jest jakieś objaśnienie w sieci jak to się robi?

Awatar użytkownika
halski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: czwartek, 4 października 2018, 19:07
Renault: Megane III Grandtour
Silnik: K4M
Lokalizacja: Łódź

Re: [Megane III] ABS problem

Post autor: halski »

Nowa pompa to spore koszta, jest kilka firm zajmujących się ich regeneracją np w Ozorkowie k/Łodzi. Jedziesz do takiej firmy i w jeden dzień wyjmują, regenerują i ponownie zakładają pompę. Całość wychodzi ok 1000 zł.

ODPOWIEDZ