iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II 05r. 1,9 dci] Wyłączający się silnik przy wysokich obrotach.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Adrian S
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 15:16
Renault: Megane 2
Silnik: 1.9 DCI

[Megane II 05r. 1,9 dci] Wyłączający się silnik przy wysokich obrotach.

Post autor: Adrian S »

Witam serdecznie forumowiczów.

Jestem w posiadaniu auta jak w tytule, a przechodząc do meritum.

2 Tygodnie temu podczas jazdy nastąpił zanik mocy silnika. Ja mu w gaz a auto nie reaguje, zaczyna "żabkować". Redukcja do niższego biegu ustabilizowała sytuację ale dalej czuć było, że po wciśnięciu pedału gazu auto nie ma mocy. A jak już z trudem zaparkowałem tak już nie odpalił.

Mechanik zdiagnozował usterkę, auto odpaliło po wymianie wtyczki czujnika położenia wału. Lecz po odebraniu samochodu świeci mi się "check injection". A dzisiaj przy wysokich obrotach tj. dokladnie na 4 biegu przy 3k obrotach silnik zgasł. Powoli doczłapałem się na przystanek i auto odpaliło, jeździ normalnie ale coś jest dalej nie tak. Ewidentnie przy wysokich obrotach coś go odcina ale nie mam totalnie pomysłu co to może być. Tydzień przed usterką wymieniany był olej, filtr oleju i filtr paliwa, te rzeczy też sprawdził mechanik i jest ok.

Jakieś porady? Z góry bardzo dziękuję.

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: [Megane II 05r. 1,9 dci] Wyłączający się silnik przy wysokich obrotach.

Post autor: RadekNE L3 GT »

Witam. Czy egr był czyszczony ? . Możesz mieć zapchany egr , mógł się zaciąć w jednej pozycji i może być taki problem . Samo wyciągnięcie jest proste . Jeżeli masz parę kluczy to można nawet samemu kolo bloku wymieniczc go , wyczyścić lub nawet jest taka możliwość aby go zaślepić (blaszka) koszt.ok.20zl . Sam egr nowy jest drogi Ok.250 zl. Może uda się przemyć,umyć ten twój i włożyć go spowrotem ewentualnie kupić używkę Ok.100zl.
Turbina się załącza rozumiem?
Ja bym sprowdzil egr .
Blaszka tak wygląda kupisz
https://allegro.pl/oferta/532-zaslepka- ... 8561964293

Egr
https://youtu.be/MXTiUJNvov8

Kiedyś jak miałem megane 2 też miałem taki problem , zobacz i jak coś napisz.

EDIT: Powiem Ci o co chodzi ,,mechanik stwierdził usterkę,, co to znaczy ? Podłączył komputer jakiś błąd?
Co to za mechanik . Narazie sprawdz egr
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 sierpnia 2021, 06:16 przez kudlaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie piszemy posta pod postem ;)

ODPOWIEDZ