iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II CC 2007 2.0 dCi] - czujnik cofania i światła cofania nie działają

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
matematyk2525
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 8 października 2020, 13:19
Renault: Megane 2 CC
Silnik: 2.0 dCi

[Megane II CC 2007 2.0 dCi] - czujnik cofania i światła cofania nie działają

Post autor: matematyk2525 »

Witam
Bardzo prosze o wskazówki co robić.
Przestały działać mi światłą cofania oraz czujnik cofania nie daje sygnału dzwiękowego.
Gdy próbuje uchrobić samochód naciskajać Hamulec i Start dostaje komunikat żeby wrzucić na N a samochód nie odpala.
Gdy użyje sprzegło i start samochód odpala normalnie.
Bardzo prosze o rady od czego zaczać sprawdzanie oraz co moge zrobić na własną reke nie stać mnie obecnie na elektromechanika.
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: [Megane II CC 2007 2.0 dCi] - czujnik cofania i światła cofania nie działają

Post autor: RadekNE L3 GT »

Ja bym wymontował, wyczyścił czujnik od biegu wstecznego (skrzynia manualna) czujnik wkręcany z jednej strony a z drugiej kostka zielona lub niebieska . Sprawdź też czujniki które znajdują się przy pedałach w środku auta . Wymontuj delikatnie (znajdują się przy pedałach-hamulca oraz sprzegla) wydmuchaj, wyczyść, i popsikaj najlepiej do styków jeżeli nie będziesz miał to chociaż delikatnie środkiem typu WD - jeżeli tym delikatnie smatka obczysc żeby nie było za tłuste i z powrotem zamontuj je tak jak były zamontowane .
Daj znać czy pomoglo

matematyk2525
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 8 października 2020, 13:19
Renault: Megane 2 CC
Silnik: 2.0 dCi

Re: [Megane II CC 2007 2.0 dCi] - czujnik cofania i światła cofania nie działają

Post autor: matematyk2525 »

Sprawdzę jutro i dam znać. Bardzo dziękuje

matematyk2525
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 8 października 2020, 13:19
Renault: Megane 2 CC
Silnik: 2.0 dCi

Re: [Megane II CC 2007 2.0 dCi] - czujnik cofania i światła cofania nie działają

Post autor: matematyk2525 »

Witam, jest po prostu dramat. Nie wiem co zrobić zeby się dostać do czujnika wstecznego. Proszę o wskazówki
https://ibb.co/4Ny0DJr

matematyk2525
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 8 października 2020, 13:19
Renault: Megane 2 CC
Silnik: 2.0 dCi

Re: [Megane II CC 2007 2.0 dCi] - czujnik cofania i światła cofania nie działają

Post autor: matematyk2525 »

Witam, z radością inforumuje ze dzięki pomocy RadekNE L3 GT udało mi sie samemu wbrew temu co mówił mechanik naprawić swiatłą cofania i czujnik parkowania z tyłu.
W tym typie silnika czujnik od biegu wstecznego jest na górze skrzyni biegów żeby się do niego dostać trzeba wyjać akmulaotr oraz wymontować osłone akmulatora.
Czujnik odkrecamy kluczem 24.
Nowy zammiennik kosztuje w granicach 30-40zł
Po wymianie wszystko działa poprawienie. Gdyby ktoś miał podobny problem prosze o PW. Pomoge i doradzę.

ODPOWIEDZ