iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane III Coupe 1.6] - zgasł podczas jazdy po mieście, kręci, próbuje odpalić, ale gaśnie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Paulson
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 22 czerwca 2021, 19:59
Renault: Megane 3 Coupe
Silnik: 1.6 benzyna K4M

[Megane III Coupe 1.6] - zgasł podczas jazdy po mieście, kręci, próbuje odpalić, ale gaśnie

Post autor: Paulson »

Dzień dobry, Klubowicze!

Posiadam Megane 3 Coupe z 2008 roku z silnikiem 1.6 benzyna K4M 110 koni.

Jechałem dziś po mieście... nagle auto przestało reagować na gaz i zgasło. Jakby odcięło paliwo. Kilkukrotnie próbowałem auto uruchomić, ale nic z tego. Rozrusznik ładnie kręci, silnik próbuje załapać, jakby resztki paliwa były, walczy, walczy i w końcu gaśnie. Dolałem 5 litrów benzyny i sprawdziłem wszystkie wtyczki pod maską. Nic to nie dało.

Błędów na desce rozdzielczej nie ma. Poprzez aplikację Torque OBD2 również brak błędów. Żadnych hałasów... No normalnie jakby się skończyło paliwo :).

Co sądzicie? Poszukałem trochę w Internecie, gdzieś się spotkałem z jakimś bezpiecznikiem od pompy paliwa, ale gdzie on jest? Jak go namierzyć? Otworzyłem tę puszkę przy akumulatorze i są tam bezpieczniki do góry nogami. To tam szukać?

Poza tym jutro planuję wymienić filtr paliwa, może coś go nagle zapchało? Gdzie w Megane 3 Coupe 1.6 jest filtr paliwa?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję!

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane III Coupe 1.6] - zgasł podczas jazdy po mieście, kręci, próbuje odpalić, ale gaśnie

Post autor: kudlaty »

Czy na zimnym też nie odpala?

Tutaj chyba nie ma filtra paliwa zewnętrznego, jest w smoku sitko.

Sprawdź po tylną kanapą jest otwór żeby się dostać do smoka. Sprawdź jak wygląda wtyczka pompy paliwa.

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Re: [Megane III Coupe 1.6] - zgasł podczas jazdy po mieście, kręci, próbuje odpalić, ale gaśnie

Post autor: Maciek R4 »

Sprawdź jeszcze czujnik położenia wału - ta pierdoła nigdy nie da błędu nawet jak padnie, a jak padnie to właśnie możesz kręcić do przysłowiowej "usranej śmierci" i mimo chęci odpalenia silnik nie odpali. A paść potrafi w każdej chwili, nawet podczas jazdy.

A czy paliwo dochodzi do silnika - odepnij przewód paliwowy zasilający przy samym silniku jak jest gdzie i niech ktoś przekręci kluczyk - będziesz wtedy wiedział, czy pompka działa i czy daje równo paliwo.
za duży obrazek

marekwodniak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2011, 14:13
Renault: Renault Fluence
Silnik: 1,6 16V,115KM
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: [Megane III Coupe 1.6] - zgasł podczas jazdy po mieście, kręci, próbuje odpalić, ale gaśnie

Post autor: marekwodniak »

Tak jak piszą wyżej sprawdz wtyczkę od pompy.

ODPOWIEDZ