iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II 2007 1.6 16V Aut.] - Wymiana rozrządu

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
KubekHerbaty
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 22 czerwca 2021, 06:55
Renault: Megane II
Silnik: 1.6 16V

[Megane II 2007 1.6 16V Aut.] - Wymiana rozrządu

Post autor: KubekHerbaty »

Witam :)

Jestem świeżo po zakupie mojego pierwszego auta - Meganki: 1.6 16V Expression Automat (5 drzwi) z 2007 roku. Przebieg 140 tyś KM.

Niestety nie wiadomo kiedy był ostatnio wymieniany rozrząd więc wole nie ryzykować. Podzwoniłem po mechanikach i są dwie opcje:

1) Place 1100zł za robociznę i części "KPL rozrząd z pompa wody"
2) Place 300-400 za robociznę i przynoszę sam części


Druga opcja wydaję się być dużo tańsza lecz nie do końca wiem jaki zestaw dokładnie powinienem kupić. Czy jesteście w stanie pomóc mi podpowiedzieć jaki zestaw powinienem kupić (jak najbardziej kompletny)?

Samodzielnie znalazłem coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/renault-megan ... b12f7e662b

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane II 2007 1.6 16V Aut.] - Wymiana rozrządu

Post autor: kudlaty »

Pytanie co jest w pierwszej opcji? Czy jest tam koło zmiennych faz? Jeżeli tak to tanio policzył, jeżeli nie to normalna cena w sumie. To koło i tak warto wymienić teraz skoro nie wiesz kiedy to było robione. Rozrząd z pompą to jest ok 500-600zł (może taniej jak masz dojścia w hurtowniach) + KZFR to jest 300-500zł, więc sam zobacz ile zostaje za robotę.

Główne pytanie to czy mechanik da Ci pełną gwarancję jak przyjdziesz ze swoimi częściami? Bo nie każdy lubi ryzykować przy obcych częściach. A przy jakichś problemach i mechanik i hurtownia mogą się "wypiąć".

KubekHerbaty
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 22 czerwca 2021, 06:55
Renault: Megane II
Silnik: 1.6 16V

Re: [Megane II 2007 1.6 16V Aut.] - Wymiana rozrządu

Post autor: KubekHerbaty »

kudlaty pisze: środa, 23 czerwca 2021, 06:45 Pytanie co jest w pierwszej opcji? Czy jest tam koło zmiennych faz?
(...)
Główne pytanie to czy mechanik da Ci pełną gwarancję jak przyjdziesz ze swoimi częściami?
1 opcja jak się dowiedziałem jest bez KZFR. Skąd takie ceny za części? w linku allegro niby pełen zestaw oryginalnych części (rozrząd / pompa / KZFR) i koszt 600zł - tylko właśnie czy na pewno pełen?

Dostałem jeszcze jedna wycenę od innego mechanika 1700zl (z KZFR) na oryginalnych częściach.

Właśnie kolega z pracy mnie przestrzegł, żeby nie kupować samemu częsci bo potem mechanik bd zwalac na częsci a hurtowania na mechanika - a ja w przypadku awarii zostanę sam.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane II 2007 1.6 16V Aut.] - Wymiana rozrządu

Post autor: kudlaty »

KubekHerbaty pisze: środa, 23 czerwca 2021, 07:47 1 opcja jak się dowiedziałem jest bez KZFR. Skąd takie ceny za części? w linku allegro niby pełen zestaw oryginalnych części (rozrząd / pompa / KZFR) i koszt 600zł - tylko właśnie czy na pewno pełen?
Z tego co mi wiadomo wszystkie Megane 2 benzynowe (poza RS) miały KZFR. Warto sprawdzić po VINie.
KubekHerbaty pisze: środa, 23 czerwca 2021, 07:47Dostałem jeszcze jedna wycenę od innego mechanika 1700zl (z KZFR) na oryginalnych częściach.
Jeżeli to są części z wymianą to cena do zaakceptowania. Nie wiem skąd jesteś bo to też ma znaczenie. Myślę, że tak okolice 1500zł jest optymalną ceną.
KubekHerbaty pisze: środa, 23 czerwca 2021, 07:47Właśnie kolega z pracy mnie przestrzegł, żeby nie kupować samemu częsci bo potem mechanik bd zwalac na częsci a hurtowania na mechanika - a ja w przypadku awarii zostanę sam.
Dokładnie o tym pisałem. Jeżeli mechanik zamawia części to w razie W on się użera z hurtownią i odpowiada za nie oraz montaż. Spotkałem się też (ostatnio coraz częściej), że jak przywozisz swoje graty do mechanika to wymieniają ale nie dają gwarancji wcale. Na odpowiedzialność klienta. I teraz się zastanów czy oszczędność 100-200zł jest warte szarpaniu się z reklamacją jak silnik będzie do remontu

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Megane II 2007 1.6 16V Aut.] - Wymiana rozrządu

Post autor: adamos111 »

kudlaty pisze: środa, 23 czerwca 2021, 11:46 Z tego co mi wiadomo wszystkie Megane 2 benzynowe (poza RS) miały KZFR. Warto sprawdzić po VINie.
No nie wszystke. 1.4 16v K4J nie mają
Koleos i Modus

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Megane II 2007 1.6 16V Aut.] - Wymiana rozrządu

Post autor: BlackRaven »

Rozrząd robi się na częściach montującego bo wtedy jest gwarancja na wszystko
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ