iparts></a>
<a href= francuskie

[MEGANE II 06 1.5dci] brak wspomagania

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Plain_Monster
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 10 lipca 2020, 21:31
Renault: Megane II
Silnik: 1.5 dci 78kw

[MEGANE II 06 1.5dci] brak wspomagania

Post autor: Plain_Monster »

Witam serdecznie Wszystkich, Być może temat był już tutaj poruszany i na wielu innych forach ale niestety nie doszukałem się odpowiedzi na mój problem:( mianowicie chodzi o wspomaganie kierownicy może zacznę od początku. Ostatnio pojechałem sobie do pracy wszystko było ok po skończeniu pracy zasiadam do mojej Reni 1.5 dci rocznik 2006 i tak jak zawsze hamulec i przycisk START i poczułem że nie mam wspomagania. jestem w tych sprawach kompletnie zielony ale znajomy powiedział mi żebym sobie sprawdził bezpieczniki które są osadzone w sprytny sposób tak zrobiłem sprawdziłem wszystkie i okazały się ok ale dla pewności zmieniłem wszystkie założyłem aku na swoje miejsce wprowadziłem kod do radia i ponowiłem próbę odpalenia moim samochód odpalił ale bez wspomagania i pojawił się komunikat "usterka wspomagania" i samochód który chodził sobie na wolnych obrotach na luzie podczas pojawiania się komunikatu wskazówka od obrotów spada do zera i wszystkie kontrolki gasną, komunikat znika wszystko wraca do normy! samochód się nie dławi ani nic ale kolejne zmartwienie nie działa klima! kolejny dzień przyszedł znajomy z telefonem i kosteczką OBD sprawdził pokazały błędy które dołączę do tego tematu. proszę o jakieś rady z tego co mówił znajomy to wspomaganie jest elektryczne
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [MEGANE II 06 1.5dci] brak wspomagania

Post autor: BlackRaven »

To nie jest diagnostyka to tylko kontrola silnika ale ewidentnie masz problem z prądem i trzeba na początek sprawdzić masy. Szczególnie te 2 na podłużnicy poniżej pompy hamulcowej bo ich nie widać i nikt ich nie sprawdza
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Plain_Monster
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 10 lipca 2020, 21:31
Renault: Megane II
Silnik: 1.5 dci 78kw

Re: [MEGANE II 06 1.5dci] brak wspomagania

Post autor: Plain_Monster »

przepraszam że dopiero teraz odpowiadam ale mam chwilkę wolnego no przyjedziecie dzisiaj znajomy który sprawdzi wszystko mierniczkiem :D mówi że się zna to zobaczymy! napiszę czy się udało
dziekuję za odpowiedz

Plain_Monster
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 10 lipca 2020, 21:31
Renault: Megane II
Silnik: 1.5 dci 78kw

Re: [MEGANE II 06 1.5dci] brak wspomagania

Post autor: Plain_Monster »

Witam wróciłem otóż tak kolega wpiął się z komputerem konkretnym i znalazł dwa błędy jeden z nich to DF002 i drugi DF035 usterka elektryczna!

ODPOWIEDZ