iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 2 , 1.6 16 V 2008r.] Zaparowane szyby.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
wojtekrybaq
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: środa, 13 lutego 2019, 16:07
Renault: Renault megane 2
Silnik: 1.6 16V

[Megane 2 , 1.6 16 V 2008r.] Zaparowane szyby.

Post autor: wojtekrybaq »

Witam. Jestem nowy więc dzień dobry.
Jestem pisiadaczem renówki od grudnia. Mam problem z zaparowanymi szybami od środka. Filtr kabinowy wymieniłem na nowy , miałem wymienioną chłodnicę klimatyzacji , gaz ok , odgrzybione wnętrze lecz wilgoć jest. Kolega miał taki problem w astrze jak miał obieg wewnętrzny właczony i zepsuty. Ja mam automatuczną klimatyzację. Jak można sprawdzić czy obieg wewnętrzny jest włączony lub wyłączony. W bagażniku sucho mam w kole , w schowkach też więc co może być przyczyną ? Jak sprawdzić to mogę ? Przy włączeniu klimy na auto też mi parowało . Wiem że chyba klima przy 2 stopniach się chyba nie uruchomi ale powyżej działa.
Ostatnio zmieniony sobota, 16 lutego 2019, 20:23 przez wojtekrybaq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: Zaparowane szyby.

Post autor: ZygaM »

Poniżej też będzie działać. Nawet wskazane jest w zimę włączanie klimy, bo to własnie osusza wilgoć w aucie.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

wojtekrybaq
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: środa, 13 lutego 2019, 16:07
Renault: Renault megane 2
Silnik: 1.6 16V

Re: Zaparowane szyby.

Post autor: wojtekrybaq »

Wracałem z nad morza temperatura spadła do zera i momentalnie wszystkie szyby zaparowały i leciało tylko ciepłe powietrze choć temp ustawiona na 15 st.C. teraz jak około 5 st C leci zimne ale auto tak ja parowało to i tak paruje. Jak sprawdzić czy obieg zamknięty nie jest włączony lub w tej poxycji się zepsuł ?

Awatar użytkownika
edwardo
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 22 grudnia 2018, 07:50
Renault: captur 2018
Silnik: 0,9

Re: Zaparowane szyby.

Post autor: edwardo »

sprawdzić czy z kratki wlotowej zaciąga czy nie ( folia, dym itp.)
obecnie-renault Captur 0.9 2018
poprzednie- fiat 126P, skoda Favorit, hyundai Akcent, renault Megan Clasic, renault Laguna, renault Modus 1,4 16V

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaparowane szyby.

Post autor: patrys4891 »

A nie ubywa płynu chłodniczego?
Nieszczelności w nagrzewnicy dają parowanie i ubytek płynu

obliczone na lukakatorze

Obrazek

wojtekrybaq
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: środa, 13 lutego 2019, 16:07
Renault: Renault megane 2
Silnik: 1.6 16V

Re: Zaparowane szyby.

Post autor: wojtekrybaq »

Płynu nie ubywa. Wydaje mi się że mam obieg zamknięty . Jak do niego możns się dostać ?

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: Zaparowane szyby.

Post autor: Vargas »

ZygaM pisze: środa, 13 lutego 2019, 20:53 Poniżej też będzie działać. Nawet wskazane jest w zimę włączanie klimy, bo to własnie osusza wilgoć w aucie.
Jeśli temperatura jest poniżej jakiejś zadanej (chyba 5*C) klima sie nie włączy.
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zaparowane szyby.

Post autor: mopsik »

a nie masz klawisza obiegu ? włączaj i wyłączaj.Ogolnie to słychać jak pobiera powietrze spodszybia.Mocniej wieje i jest głośniej jak jest obieg zamknięty.Tak bynajmniej jest w klimie manualnej.Na zamkniętym zawsze lekko paruje ,choćby w kątach szyby.

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: Zaparowane szyby.

Post autor: ZygaM »

Może i żyję w niewiedzy, ale co w takim razie się włącza, skoro zapala się kontrolka klimy, czyli AC? U mnie działało to i w Scenic RX4 na wersji klimatronic i w obu Koleosach, a także w syna Scenic II.
Może nie chłodzi, ale na pewno wyciąga wilgoć z szyb. Ba nawet ostatnio oglądałem poradnik 101 napraw w TV... Turbo, gdzie Duda montował chyba rurę do schowka aby był klimatyzowany. I wyraźnie twierdził, że dobrze jest zimą włączać klimę, bo po pierwsze cały czas ona popracuje czyli przedłużamy jej żywotność, no i wyciąga właśnie wilgoć.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: Zaparowane szyby.

Post autor: BlackRaven »

Klimatronik należy ustawić najlepiej softem diagnostycznym Włącza się opcję autoadaptacja po skasowaniu błędów potem należy wcisnąć AUTO i tak jeździć dzień dwa by się zaadoptował W tym czasie nie wolno przestawiać nic ręcznie. Druga sprawa to softem można wysterować wszystkie elementy klimy i widać co działa a co nie
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

wojtekrybaq
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: środa, 13 lutego 2019, 16:07
Renault: Renault megane 2
Silnik: 1.6 16V

Re: Megane 2 , 1.6 16 V 2008r. Zaparowane szyby.

Post autor: wojtekrybaq »

Dzisiaj na dworze 14 stopni. Ide do auta tylne szyby pasazerów , za nimi i szyba od klapy bagażnika całe zaparowane. Ręcznikiem papierowym wysuszyłem je. Po przejechaniu 12 km klimatronic ustawiony na 18 st nawiew na szybę nagle bez przełączania niczego wszystkie szyby zaparowane. Pomogło pidniesienie temp na 23 st i max nawiew. Droga powrotna i też w trakcie jazdy po kilku km jak już szyby były ok nagle auto zaparowywuje. Klimatyzacja sprawna bo ładnie chłodziło zimnym powietrzem. Brak wody w bagażniku i w schowkach w podłodze z przodu. Co to powoduje że tak się nagle dzieje ?

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: Megane 2 , 1.6 16 V 2008r. Zaparowane szyby.

Post autor: BlackRaven »

Czy drożny odpływ klimy pod samochodem ? Pojeździj parę dni na 23 stopniach i uchylonym lekko tylnym oknem. Możesz mieć zawilgocony filtr PP i za mało puszcza powietrza. Jak widzisz przyczyn może być więcej. Generalnie temp w codziennej eksploatacji powinna być ustawiona na 21 stopni bo niższe temperatury nie osuszają tak dobrze wnętrza. Sprawdź też schowki pod nogami
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ