iparts></a>
<a href= francuskie

[ MEGANE II 1,4l. 16V. 2004 r. ] Rozrusznik kręci, ale nie chce odpalić.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Marbi81
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2018, 14:48
Renault: Megane 2
Silnik: 1,4 benzyna

[ MEGANE II 1,4l. 16V. 2004 r. ] Rozrusznik kręci, ale nie chce odpalić.

Post autor: Marbi81 »

Witam!
Od kilku dni mam problem, z moją Renatka!
Mam Megane 2. 1,4 l. 16V 2004 rok.
Wszystko było ok. Jeździła bez zarzutów. Zaparkowalem. Po jakiejś godzinie, wsiadlem chciałem do domu i auto nie chciało odpalić, krecilem aż padł akumulator. Parę razy próbowałem odpalić na start kable. Dalej nic. Zadzwoniłem po pomoc drogowa. Pr, yjechal mechanik prubowal też na kable. Nic nie pomogło. Połączył komputer by Pr,zeczytac błędy. Znalazł jeden. Mówiący coś o masie. Przeczyscil miejsca gdzie przykrecona jest masa. Przeczyscil wtyczki komputera. I skrzynkę bezpiecznik ów. Znów nic. Po trzech godzinach prób odpalenia, nie udało się. Powiedział mi że nic nie może znaleźć i nie wie dlaczego niechce odpalić. Akumulator był cały czas podpięty na kable. Zacza zbierać swoje narzędzia. Przed odłączenie kabli wsiadł i sprubowal jeszcze raz odpalić. Jak by nigdy nic Renatka zagadala. Dojechałem do domu (ok 40km.) po godzinie wsiadlem odpaliła pojechałem do sklepu. Wróciłem, auto stało cała noc. Rano wsiadlem odpaliła. I tak jeszcze kilka razy, w ciągu dnia bez problemu odpaliła. Aż pod wieczór pojechałem do kumpla. Po godz. Chcąc wracać wsiadlem i znów nie odpaliła. I nie chce odpalić. Nadmieniam że {mechanik sprawdził świece, kable, czujnik wału korbowego, bez błędów w komputerze.) Jeżeli ktoś może wie lub spotkał się z tym problemem. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 grudnia 2018, 20:10 przez Marbi81, łącznie zmieniany 1 raz.

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozrusznik kręci ale nie chce odpalić!!!!

Post autor: mopsik »

Paliwo dochodzi ?Jeżeli czujnik wału OK,świece OK to albo coś z paliwem (nie dochodzi).Cewki raczej wykluczam bo żeby 4 na raz padły ?

Marbi81
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2018, 14:48
Renault: Megane 2
Silnik: 1,4 benzyna

Re: Rozrusznik kręci ale nie chce odpalić!!!!

Post autor: Marbi81 »

Naprawdę nie mam pojęcia. Dziś znów parę razy odpalił i i znów nie chce

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: Rozrusznik kręci ale nie chce odpalić!!!!

Post autor: ZygaM »

Odłącz klemę plusową na aku na około 5 minut. Jeśli potem odpali, to nie dotykaj nic, nawet pedału gazu, niech pochodzi z 5 minut aby się adaptowało wszystko.
Dosłownie 3 dni temu koleżanki CLIO z 2004 roku robiło podobne fochy. Reset potężnej listy błędów CLIPem i szedł strzał na rozrusznik ale nie dawał rady i po strzale objawy jak słabego aku. Okazało się, że uwalone były 3 przewody przy UCH, jak im się chciało, to łączyły, a jak nie, to nie. Kable polutowane, poizolowane i auto od dwóch dni nie dyskutuje. Może zerknij tym tropem. Pamiętaj, że Megane II ma kilka podpór łączenia masy.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Marbi81
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2018, 14:48
Renault: Megane 2
Silnik: 1,4 benzyna

Re: Rozrusznik kręci ale nie chce odpalić!!!!

Post autor: Marbi81 »

Dźiękowa! już idę działać... Wszystkie miejsca gdzie jest przypieta masa gość z pomocy czyści i sprawdzał.

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Re: Rozrusznik kręci ale nie chce odpalić!!!!

Post autor: Maciek R4 »

Bo czujnik wału nie wywali błędu na komputerze - ja obstawiam mimo wszystko jego, wyjmij i wyczyść ten co jest i dodatkowo przejrzyj kable obok wtyczki na wiązce od niego. Ew podmień na inny i obserwuj.


P.S. Nawet jak zgaśnie podczas jazdy z powodu czujnika położenia wału to też żadnego błędu nie będzie.
za duży obrazek

Marbi81
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2018, 14:48
Renault: Megane 2
Silnik: 1,4 benzyna

Re: Rozrusznik kręci ale nie chce odpalić!!!!

Post autor: Marbi81 »

Czujnik też był sprawdzany. I to nie to
Ale dzięki.

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: Rozrusznik kręci ale nie chce odpalić!!!!

Post autor: Maciej R21 »

Tego nie da się sprawdzić. Czujnik może przerywać w danych warunkach np. temperaturowych , albo w całkowicie przypadkowym czasie . Przy pomiarach statycznych może być idealny.
Przy próbach rozruchu warto sprawdzić czy pojawia się iskra na świecach i czy dociera paliwo. To powie wiele więcej niż podłączenie komputera .
Obrazek

ODPOWIEDZ