iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane III Hatch Ph2 1,6 CVT 14-M] Przegrzanie skrzyni biegów...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Munder
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2018, 18:07
Renault: Megane III
Silnik: 1,6

[Megane III Hatch Ph2 1,6 CVT 14-M] Przegrzanie skrzyni biegów...

Post autor: Munder »

Witam ! !

Wczoraj pojawił mi się komunikat "Skontroluj system wydechowy", jako, że miałem już tak samo rok temu i wtedy po kilku godzinach zniknął ten komunikat, nie przestraszyłem się zbytnio.
Teraz, wracając z pracy (50 km) komunikat nadal się utrzymywał....Przeczytałem w sieci, że w takich przypadkach należy jechać ze stałą prędkością przez 15-20 minut i to zniknie.... Niestety u mnie nie znikło. Jadąc do pracy jechałem z prędkością 120km/godz i po pewnym czasie ukazał mi się komunikat " Przegrzanie skrzyni biegów"... zwolniłem do 70-80 km/godz i po kilku km, już nie na czerwono, pojawiło się "Sprawdź wskaźnik prędkości" (czy coś takiego..??). Samochód w tym czasie stracił swoją moc. Nie miał "odjazdu" a po nabraniu prędkości 30km/godz dojechał już tak na parking... (a chwilę wcześniej ponownie na czerwono włączyło się "Skontroluj układ wydechowy"...)
O tym, że mechanik przez nieuwagę wylał mi ze skrzyni około 0,5 l oleju, pisałem w innym miejscu - https://tiny.pl/thdp4), ale było w miarę ok, jak zmierzyłem (foto Miernik_1, a dziś na parkingu w pracy, czyli po 50 km jazdy i całym tym ambarasie jest jak na foto Poziom_1)

Obrazek
Obrazek

Nie wiem czy to miało jakiś wpływ ale dwa dni temu rozsypała mi się gałka od zmiany biegów. Zamówiłem z Allegro ale zanim przyjdzie, jeżdżę z gołym drążkiem...Czy to może być powodem "wyparowania" oleju...???
Obrazek

Jestem w tej chwili w pracy, 50 km od salonu Renault i nie wiem co robić..??
Jak widać brakuje oleju do prawidłowego poziomu. Nigdzie poza salonem Renault nie mogę kupić potrzebnego oleju. Czy mam teraz dokupić jakikolwiek "Transmission fluid" i na nim dojechać do salonu, czy próbować na tym co mam...??

Czy wieczorem, jak silnik i skrzynia wystygnął, jechać autem do domu, czy wołać lawetę aby go ściągnęła do salonu Renault....??
A jak jechać, to jak JECHAĆ... normalnie, z prędkością ok 100km/godz, czy wolniej...??

Proszę o pomoc i wskazówki..

Czy mogę dolać tego oleju(tylko na dojazd 50-60 km do salonu), skoro wiem, że potrzeba mi CVL NS II...???
Obrazek
Pozdrawiam

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Przyszedł wieczór...dolałem tego oleju, łudząc się, że to coś pomoże....niestety nie pomogło....nadal komunikat o systemie wydechowym..
Ruszyłem w podróż 50 km do domu....ujechałem 2km...samochód nie miał mocy, lekko szarpał i nie było można przyśpieszyć...auto się dławiło....nie zaryzykowałem wjazdu na autostradę...zadzwoniłem po lawetę i zawiozłem auto do serwisu, który będzie otwarty dopiero w sobotę....
Co było przyczyną opowiem jak odbiorę swojego Renault'a....
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 grudnia 2018, 06:50 przez Munder, łącznie zmieniany 1 raz.

Munder
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2018, 18:07
Renault: Megane III
Silnik: 1,6

Re: [Megane III Hatch Ph2 1,6 CVT 14-M] Przegrzanie skrzyni biegów...

Post autor: Munder »

Witam ! !

Problem, który opisałem powyżej, sprowadził się do naprawy skrzyni biegów. Naprawiali mi ją w oddziale DEXOL, specjalizującej się TYLKO w reperacjach automatycznych skrzyni biegów... Zapłaciłem 6300 Dirham( co jest równoznaczne z tą samą ilością PLN)..

Niestety komunikat "Sprawdź układ wydechowy" nie zniknął.
Mechanik, który reperował mi skrzynię biegów, podejrzewa, że jest to "oxygen sensor" (niestety nie znam się na rzeczy i nie wiem jak to przetłumaczyć na polski).
Jako, że mam umówionego innego mechanika, dysponującego skanerem do Renault, a ten ma wolne aż do 21 grudnia, w rozmowie z nim powiedział mi że mogę z tym jeździć ale nie szaleć a on to potem sprawdzi i naprawi...
A waszym zdaniem, co powinienem zrobić...?? Jeździć ostrożnie czy szukać szybko innego mechanika..? ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Megane III Hatch Ph2 1,6 CVT 14-M] Przegrzanie skrzyni biegów...

Post autor: Maciej R21 »

Cóż takiego miałeś wymienione w skrzyni ? Dostałeś uszkodzone części ?? Oxygen sensor to sonda lambda . Wystarczy podpiąć clipa i wszystko będzie jasne.
Obrazek

Munder
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2018, 18:07
Renault: Megane III
Silnik: 1,6

Re: [Megane III Hatch Ph2 1,6 CVT 14-M] Przegrzanie skrzyni biegów...

Post autor: Munder »

Witam ! !

Uszkodzonych części nie dostałem, nawet nie myślałem o to zapytać. Powiedział mi tylko, że skrzynia ma duże uszkodzenia i albo decyduję się na naprawę z 3 miesięczną gwarancją(koszt do 7000 - zapłaciłem 6300) albo wsadzi mi używaną z innego auta ale bez gwarancji.... Wybrałem pierwszą opcję, ale jak mówiłem, info o układzie wydechowym nie zniknęło. Oprócz tego, samochód "zbierał" się bardzo ospale. Brak mu było przyśpieszenia i nie mogłem utrzymać obrotów silnika. Tylko lekko nacisnąłem pedał gazu a wskazówka "szalała" jak głupia. Wydawało mi sie to trochę podejrzane, w końcu jeżdżę już tym samochodem rok i mam wyczucie jak cisnąć w pedał aby silnik miał normalne obroty...
Poszedłem do innego mechanika, który miał skaner i odczytał mi :

"Fault code: DF329 - Converter lockup pressure regul SV circut.
Open circut or short circut History"

Kazał mi wrócić do tego co robił mi skrzynie.... Mechanik zobaczył raport i przeskanował go swoją "maszyną"... Wyszło to samo, więc przyją mi go z powrotem. Oddał po jednym dniu, mówiąc, że był to "electric problem" Nic w skrzyni, tylko poza nią....
Jeżdżę, już dwa dni. Auto ponownie "złapało" przyśpieszenie a wskaźnik obrotów silnika też przestał szaleć, więc wygląda, że wszystko ok.
Mam jeszcze trzy miesiące gwarancji, więc póki co się nie martwię, ale co będzie jak zacznie znów szwankować po tym okresie...???

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Megane III Hatch Ph2 1,6 CVT 14-M] Przegrzanie skrzyni biegów...

Post autor: Maciej R21 »

Po kodzie można sądzić że uszkodzny był obwód regulacji ciśnienia lockupu. On spina "na sztywno" skrzynię z silnikiem. Bardzo prawdopodobne że był uszkodzony jakiś wtyk lub elektrozawór.
Nie znam tej skrzyni od środka , nie wiem też jak skomplikowany jest demontaz skrzyni , ale podejrzewam że jednym uszkodzeniem w przypadku przegrzania , było spalenie tarcz ew. przekładek , no może ew. uszkodzenie któregoś tłoka. Warsztaty kasują za takie naprawy jak za zboże , a wymiana tych elementów jest szybka i łatwa . Ceny części też nie są wysokie. Zawsze zabieraj wymienione elementy co pozwoli Ci sprawdzić czy zostałeś potraktowany uczciwie . Niestety wielu mechaników bazuje na niewiedzy klienta
Obrazek

Munder
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2018, 18:07
Renault: Megane III
Silnik: 1,6

Re: [Megane III Hatch Ph2 1,6 CVT 14-M] Przegrzanie skrzyni biegów...

Post autor: Munder »

Witam ! !


Dzięki za rady a'propos zwrotu wymienionych części...Niestety nie zażądałem tego a nawet gdybym poprosił, a on w domyśle, chciałby mnie oszukać, wiedząc o tym, że się na tym nie znam, dałby mi cokolwiek, coś co przypominało by części od owej skrzyni i ja musiałbym mu w to uwierzyć....
Przy następnych naprawach(oby ich było jak najmniej) będę trochę mądrzejszy. Nawet jak mnie z premedytacją oszuka, to zawsze mogę pójść z tą częścią do innego mechanika i zapytać czy to jest właśnie to co się u mnie zepsuło....

W załączniku rachunek za tą naprawę...sam nie wiem co on tam napisał, może Ty się zorientujesz..

https://www.fotosik.pl/zdjecie/71265a572b9846fd


Pozdraiwm

ODPOWIEDZ