iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II kombi 1.9dci 120KM] Uciążliwe wibracje

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Marcin888444
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2018, 19:57
Renault: Ranault Megane II
Silnik: 1.9dci

[Megane II kombi 1.9dci 120KM] Uciążliwe wibracje

Post autor: Marcin888444 »

Witam
Dołączyłem do grona forumowiczów ponieważ skończyła mi się cierpliwość w serwisowaniu mojego autka. Problem jest bardzo irytujący który odczuwalny jest na całej karoserii. W momencie skrętu w lewo lub przy przyśpieszaniu czuć jak cała buda drży, jak auto się rozpędzi lub nie skręcamy w lewo to auto jedzie ok.
Wymieniłem na nową prawą półoś. Na lewej brak luzów.
Przeglądając internet napotkałem się na problem i gość opisuje że najprawdopodobniej to mechanizm różnicowy ale nie jest potwierdzone że to na pewno to- co sądzicie, czy miał ktoś taki problem.
Najbardziej zastanawia mnie dlaczego tak bardzo czuć te wibracje przy skręcie w lewo (wrażenie jak by koło było jajowate- a nie jest)

Pytanie mam też o spalanie 1.9dci mi pokazuje 8,8l bardzo delikatna jazda- wydaje mi się że za dużo- czy może być spowodowane błędem P0487 od egr mimo że zawór jest nowy?

Szukam też dobrego specjalisty- potrzebna dobra diagnostyka komputerowa

Panowie bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam !!!

Patryk23
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: środa, 14 listopada 2018, 13:46
Renault: Laguna II FL Initial
Silnik: 2.0 T 170

Re: Uciążliwe wibracje Megane II kombi 1.9dci 120KM

Post autor: Patryk23 »

Sprawdź hydrauliczną poduszkę silnika . Ja miałem teraz to samo tylko w lagunie 2.0t alee objawy identyczne więc warto sprawdzić

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Megane II kombi 1.9dci 120KM] Uciążliwe wibracje

Post autor: Maciej R21 »

Objaw typowy dla zużytego przegubu WEWNĘTRZNEGO , przy czym , wcale nie musi być wyczuwalny luz. Przed ew. wymianą , warto do rozebrać i obejrzeć bieżnię( kielich )
Obrazek

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Megane II kombi 1.9dci 120KM] Uciążliwe wibracje

Post autor: BlackRaven »

Przyuczyłeś nowy EGR kompem ?
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Marcin888444
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2018, 19:57
Renault: Ranault Megane II
Silnik: 1.9dci

Re: [Megane II kombi 1.9dci 120KM] Uciążliwe wibracje

Post autor: Marcin888444 »

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, jak pisałem półoś prawą długą wraz z łożyskiem wymieniłem na nową na ne lewej stronie kompletnie nic nie czuć czy myślicie że lewa półoś mogła by wprowadzić samochód aż w takie wibracje?

Odnośnie EGR to robiłem adaptację kompem CDIF II (pytanie czy przeprowadził ją poprawnie)

W poniedziałek kupię poduszkę tą od strony rozrządu i wymienię oraz rozbiorę półoś lewą- dam znać jakie efekty

Pozdrawiam wszystkich

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Megane II kombi 1.9dci 120KM] Uciążliwe wibracje

Post autor: BlackRaven »

Adaptację można zrobić po skasowaniu błędów i to wszystkich a sam zawór EGR musi być sprawny inaczej nie przechodzi. Najlepiej wyjąć EGR i wysterować go CDIF em będzie widać czy prawidłowo pracuje.
Co do półosi to mimo braku luzów na wyczucie może powodować wibracje choć warto na luzie chwycić obie półosie i sprawdzić czy nie ma jakiegoś luzu na dyfrze
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Marcin888444
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2018, 19:57
Renault: Ranault Megane II
Silnik: 1.9dci

Re: [Megane II kombi 1.9dci 120KM] Uciążliwe wibracje

Post autor: Marcin888444 »

Witam miłośników RENAULT po dłuższej mojej nieobecności, problem wibracji ogarnięty dokładnie tak jak pisali BlackRaven i MaciejR21 winowajcą okazał się przegub wewnętrzny w lewej półosi, w środku na bieżni było minimalne zagłębienie które wogóle nie było wyczówalne. Przegub wymieniony autko prowadzi się znakomicie. Co do EGR wymieniłem stronę elektroniczną na używaną Pierburg i jest ok. Panowie muszę jeszcze nadmienić że CDIF2 niestety nie potrafi prawidłowo zrobić adaptacji- kupiłem sobie MULTIDIAG silver i bajka już serwis nie świeci.

Pozdrawiam !!!

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Megane II kombi 1.9dci 120KM] Uciążliwe wibracje

Post autor: BlackRaven »

CDIF 2 robi dobrze ale muszą być wszystkie aktualizacje do końca
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Marcin888444
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2018, 19:57
Renault: Ranault Megane II
Silnik: 1.9dci

Re: [Megane II kombi 1.9dci 120KM] Uciążliwe wibracje

Post autor: Marcin888444 »

No ja niestety mam cdif2 z oprogramowanie 2013 póżniej już nie aktualizowany no i nie daje rady.

Patryk23
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: środa, 14 listopada 2018, 13:46
Renault: Laguna II FL Initial
Silnik: 2.0 T 170

Re: [Megane II kombi 1.9dci 120KM] Uciążliwe wibracje

Post autor: Patryk23 »

To są właśnie nasi mechanicy... Nikt nie umie zdiagnozować problemu

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Megane II kombi 1.9dci 120KM] Uciążliwe wibracje

Post autor: BlackRaven »

Marcin888444 pisze: środa, 23 stycznia 2019, 21:58 No ja niestety mam cdif2 z oprogramowanie 2013 póżniej już nie aktualizowany no i nie daje rady.
Ja mam do końca aktualizacje czyli brakuje ci tych do 2016 a to sporo
Patryk23 pisze: piątek, 25 stycznia 2019, 11:32 To są właśnie nasi mechanicy... Nikt nie umie zdiagnozować problemu
Sprawa ma dwa oblicza. Ty chcesz tanio a aktualizacja softu kosztuje CIDF to 1000 zł na rok więc mechanik nie kupuje aktualizacji bo robi tanio ale nie ma aktualnego narzędzia więc robi tym co ma. Teraz poznałeś tajemnicę ceny podpięcia w warsztacie Muszą ją pokryć w ciągu roku użytkownicy i jeszcze warsztat musi zarobić do tego podatki i pensje inny sprzet też trzeba wymieniać Są jeszcze zabudowania i plac ..
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Patryk23
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: środa, 14 listopada 2018, 13:46
Renault: Laguna II FL Initial
Silnik: 2.0 T 170

Re: [Megane II kombi 1.9dci 120KM] Uciążliwe wibracje

Post autor: Patryk23 »

BlackRaven pisze: piątek, 25 stycznia 2019, 18:44Sprawa ma dwa oblicza. Ty chcesz tanio a aktualizacja softu kosztuje CIDF to 1000 zł na rok więc mechanik nie kupuje aktualizacji bo robi tanio ale nie ma aktualnego narzędzia więc robi tym co ma. Teraz poznałeś tajemnicę ceny podpięcia w warsztacie Muszą ją pokryć w ciągu roku użytkownicy i jeszcze warsztat musi zarobić do tego podatki i pensje inny sprzet też trzeba wymieniać Są jeszcze zabudowania i plac ..
A ja sam mam działalność i dobrze wiem jak to wygląda i mi nie chodzi o to żeby było tanio. Ja mogę nawet zapłacić dużo więcej tylko żeby mechanik zrobił to dobrze solidnie i żeby właśnie od razu potrafił zdiagnozować usterkę. Ale na szczęście z laguna 2.0t problemów brak bo miałem wcześniej 1.8 przed liftem to właśnie mechanicy niestety nie potrafili zdiagnozować usterki i po roku walki sprzedałem...

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Megane II kombi 1.9dci 120KM] Uciążliwe wibracje

Post autor: BlackRaven »

Dlatego trzeba jechać do mechanika który ma aktualny soft. Bardzo często ludzie na forach piszą pali się kontrolka a błędu nie ma To pokazuje że soft jest za słaby bo kontrolkę właśnie błąd zapala więc jest
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ