iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane III 1.6 81 2009] Wyciek oleju.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Elfiasty
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 20 marca 2018, 18:22

[Megane III 1.6 81 2009] Wyciek oleju.

Post autor: Elfiasty »

Cześć,
Mam problem z wyciekiem pod samochodem. Plama od strony kierowcy, nie miałem możliwości zajrzeć pod samochód i zdjąć osłonę żeby go zlokalizować. Skąd może pochodzić wyciek ? Miał ktoś z Was taki problem w megance ? Podejrzewam, że to jednak silnik bo o dolaniu oleju w niedziele dziś znowu komunikat o niskim poziomie oleju.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane III 1.6 81 2009] Wyciek oleju.

Post autor: kudlaty »

Tak naprawdę wyciek może być z każdego miejsca. Leje się na osłonę i kapie z najniższego jej miejsca. Zdejmij osłonę, wyczyść (np. zmywaczem do hamulców) silnik i miskę od dołu i obserwuj skąd się leje

Elfiasty
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 20 marca 2018, 18:22

Re: [Megane III 1.6 81 2009] Wyciek oleju.

Post autor: Elfiasty »

Podobno wyciek na wale przy skrzyni. Niestety nie byłem przy oględzinach w warsztacie. Naprawa 1200-2000 zł co myślicie? Jeszcze dodam, że rozmawiałem ze znajomym mechanikiem przez telefon i on twierdzi, że może być odma zawalona i dlatego się ciśnienie robi i sama wymiana uszczelniacza nie pomoże.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane III 1.6 81 2009] Wyciek oleju.

Post autor: kudlaty »

Uszczelniacz na wale przy skrzyni raczej by tak bardzo nie lał, tam się raczej sączy. A ślizga Ci się sprzęgło? Zrób test. Jedź na 3ce tak żeby mieć około 2.5-3tys obrotów i dodaj mocno gazu. Zobacz jak się zachowują obroty. Jeżeli walą w kosmos a nie przyspiesza to masz olej na tarczy i się ślizga. Wtedy pewnie ten uszczelniacz. Ale ja bym sam zajrzał bo wydaje mi się, że leje się gdzieś indziej tylko po osłonie tam wylewa.

Co do kosztów to ciężko stwierdzić bo trzeba targać skrzynię do tego. Jak sprzęgło zalane to tarcza przynajmniej do nabicia. Jaki masz przebieg? Bo może policzyli to od razu ze sprzęgłem bo popatrzyli, że duży więc szkoda 2 razy robić potem

Elfiasty
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 20 marca 2018, 18:22

Re: [Megane III 1.6 81 2009] Wyciek oleju.

Post autor: Elfiasty »

Około 200 tyś. Najgorzej, że samochodem jeździ moja druga 0.5. Jutro postaram się przejechać i dam znać.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane III 1.6 81 2009] Wyciek oleju.

Post autor: kudlaty »

Przejedź się i sprawdź to sprzęgło. Może ona nawet nie zauważyła różnicy ;) i daj znać.

No i właśnie przez ten przebieg zapewne mechanicy wycenili robotę na tyle kasy. Nie wiem skąd jesteś ale zdjęcie i założenie skrzyni to kwota w granicach 500zł, do tego sprzęgło 700-1000zł + hydrauliczny wysprzęglik 300zł + uszczelniacz z 50-100zł. I masz prawie 2000zł.

Wszystko jest teraz kwestią jak długo będziecie jeszcze jeździć tym autem. Jeżeli ma jeszcze trochę posłużyć to przy rozbieraniu skrzyni wymieniłbym kpl. sprzęgło dla świętego spokoju. Jeżeli w niedługim czasie ma iść na sprzedaż to wymienić uszczelniacz, nabić tarcze sprzęgła nową okładziną (bo ta pewnie jest w oleju) i złożyć do kupy.

Teraz tylko czekamy na odpowiedź co z tym sprzęgłem ;)

EDIT:
Zapomniałem, że pewnie nie będzie trzeba ale można pomyśleć przy okazji nad wymienią oleju i filtra ol. Ale jak ogarnięty mechanik będzie to zrobi tak żeby nie trzeba było.

Elfiasty
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 20 marca 2018, 18:22

Re: [Megane III 1.6 81 2009] Wyciek oleju.

Post autor: Elfiasty »

Dzięki za wszystkie rady jutro postaram się to sprawdzić. Mam jeszcze pytanie bo na domiar złego ulamał mi się bagnet a nie mogę znaleźć odpowiedniego w internecie. Czy masz może jakiś katalog z częściami elektroniczny?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane III 1.6 81 2009] Wyciek oleju.

Post autor: kudlaty »


Elfiasty
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 20 marca 2018, 18:22

Re: [Megane III 1.6 81 2009] Wyciek oleju.

Post autor: Elfiasty »

Niestety w tym nie znalazłem ale po telefonie do aso udało mi się ustalić numer części 105 zł. Na allegro znalazłem za 25 zł z przesyłka Odnośnie jazdy to dopiero dziś mi się udało przejechać, robiłem test tak jak pisałeś nic się nie ślizga ładnie przyspiesza auto aż jestem w szoku bo uważałem, że to muł a całkiem sprawnie to robi. Natomiast pojawił się inny problem nie mogę bagnetu włożyć.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane III 1.6 81 2009] Wyciek oleju.

Post autor: kudlaty »

No bo jak stary Ci się złamał to jego końcówka pewnie siedzi na dole

Wydrapane pazurem na szybce


Elfiasty
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 20 marca 2018, 18:22

Re: [Megane III 1.6 81 2009] Wyciek oleju.

Post autor: Elfiasty »

No to lipa czyli żeby go wyjąć musze miskę zdjąć? Od góry chyba się nie da? Zdjąłem ta przedluzke z góry ale ta reszta musi siedzieć głębiej niestety.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane III 1.6 81 2009] Wyciek oleju.

Post autor: kudlaty »

Tak. Trzeba zdjąć miskę

Elfiasty
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 20 marca 2018, 18:22

Re: [Megane III 1.6 81 2009] Wyciek oleju.

Post autor: Elfiasty »

Odnośnie wycieku to był to uszczelniacz. Udało się wymienić bez zdejmowania skrzyni ale prawie cały dzień roboty. Co do bagnetu jutro będę walczył. Na podnośnikiu jednak wyszedł nowy wyciek u góry.

ODPOWIEDZ