iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 2005] Mam zalecenie wymiany rozrządu

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
ulakonie
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2018, 19:52
Renault: Megane II
Silnik: 1,6

[Megane 2005] Mam zalecenie wymiany rozrządu

Post autor: ulakonie »

Witam. Nie zdążyłam się z Forumowiczami przywitać, obiecuję szybko to naprawię.
Póki co muszę wg zaleceń szybko wymienić rozrząd komplet. Wraz z bratem - też stoi przed wymianą - tylko on ma Megane 2003 H a ja 2005 K (kombi). Nie chcemy ryzykować z tym - auta sprowadzane z Niemiec.
Dowiedział się, że gdzieś w necie pisze, że oryginalny komplet rozrządu jest słabszy niż podróbka. Jak to jest wg Was?

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Mam zalecenie wymiany rozrządu Megane 2005

Post autor: VoN »

Bzdura i tak i tak pojeździsz do następnej wymiany :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane 2005] Mam zalecenie wymiany rozrządu

Post autor: kudlaty »

Bzdura. Ja montuje za każdym razem oryginał. To najlepszy wybór ;)

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: [Megane 2005] Mam zalecenie wymiany rozrządu

Post autor: Vargas »

Potwierdzam, że to bzdura :)
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

ulakonie
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2018, 19:52
Renault: Megane II
Silnik: 1,6

Re: [Megane 2005] Mam zalecenie wymiany rozrządu

Post autor: ulakonie »

Meggi sama zadecydowała. Zaplanowałam na środę, akuratnie przed pączkowym czwartkiem wymianę olejów itp. Nie miałam jeszcze załatwionych środków na więcej.
Był nocą mrozik. Już poprzedniego dnia gasła po uruchamianiu... tego ranka bunt. Zero reakcji. Po kilku przebojach - z powodu braku w aucie śruby - haka do holowania - który gdzieś jednak dokupiłam za grosze - zawlekłam samochód do m
warsztatu w gruncie rzeczy najbliższego od mojego mieszkania. Tylko dlatego, że tam tato prowadzał swoją skodę. Za daleko było do warsztatu, gdzie kiedyś ja bywałam. Muszę przyznać... nie z każdym holującym da się bezpiecznie czuć. Ale wrócę do tematu. Okazało się, że jakieś paliwo musiało mieć drobny wody - to ona niestety gdzieś w przewodach zamarzła. W ciepłym warsztacie szybko auto odżyło. Jednakże jak jeszcze było przyjmowane - od razu podyktowałam wszystko co chcę zrobić łącznie ze sprawdzeniem najważniejszych funkcji słowami proszę sprawdzić auto tak jakby sprawdzał pan dla siebie po zakupie. I wymienić mi komplet dotyczący rozrządu. Z pączkami dla fachmanów poszłam na 2 dzień po odbiór meganki. Przyznam póki co zadowolona jestem z usługi, nie wyszła kosmicznie drogo

ODPOWIEDZ