iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane IphII 1,4 16V] Dziwne stuki przy lekkim skręcie kierownicą

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
onifer2
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 9 stycznia 2018, 19:14
Renault: Megane IphII
Silnik: 1.4 16v

[Megane IphII 1,4 16V] Dziwne stuki przy lekkim skręcie kierownicą

Post autor: onifer2 »

Megane IphII 1,4 16V.

Taki problem:
jadąc nie dodając gazu na biegu jałowym lub jakimkolwiek innym, jadąc na wprost i delikatnie skręcając kierownicą w prawo (tak prawie niezauważalnie robiąc skręt, że auto prawie nie skręca) z auta tak jakby z kół dochodzi taki cichy odgłos pykanie takie ty ty ty ty.
Gdy skręcę kierownicą ciut bardziej, odgłos znika.
Pojawia się on przy większej prędkości tak od 50km/h wzwyż i jak jadę wolniej to dobiega z niższą częstotliwością. Jak jadę szybciej to jest z większą częstotliwością ten odgłos ty ty ty ty.
Zauważyłem, że jak hamuję to od czasu do czasu też to słychać.

Przy wyłączonym silniku jadąc na biegu jałowym też jest ten odgłos, więc raczej nie jest to nic z maglownicą czy hydrauliką. Mam wrażenie, że jest to coś związane z kołami, bo wraz ze zwiększaniem się prędkości zwiększa się częstotliwość tego odgłosu. I tylko ma to miejsce w przypadku leciutkiego skrętu kierownicą takiego o parę stopni- jak skręcę kierownicę ciut bardziej to nie ma tego odgłosu.
Czy możecie coś zasugerować gdzie szukać przyczyny??

Z pewnością mam tarcze hamulcowe z rantami do wymiany, to wiem na pewno, bo objawia się to z kolei drganiami kierownicy przy hamowaniu z dużej prędkości. Czy może być to związane z tymi tarczami czy raczej coś innego?

Dodam jeszcze, że jakiś czas temu parkując uderzyłem dość mocno bokiem prawego koła tak, że przygiął się trochę kołpak. Czy może być to związane ten odgłos z tą sytuacją?

onifer2
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 9 stycznia 2018, 19:14
Renault: Megane IphII
Silnik: 1.4 16v

Re: [Megane IphII 1,4 16V] Dziwne stuki przy lekkim skręcie kierownicą

Post autor: onifer2 »

Zmienilem jeszcze dziś koło prawe by wykluczyć usterkę związaną z felgą i oponą- niestety odgłos pozostał bez zmian.

ODPOWIEDZ