iparts></a>
<a href= francuskie

[Renault Megane I] Dziwne ocieranie z prawej strony przy kole.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Tiuu
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 1 maja 2017, 12:04
Renault: Megane
Silnik: 1.6 16V

[Renault Megane I] Dziwne ocieranie z prawej strony przy kole.

Post autor: Tiuu »

Witam.Koledzy,od zeszłego tygodnia przy 90 stopniowym skręcie w lewo potrafi ostro coś zapiszczeć i przy tym zatrzymać na ułamek sekundy samochód.Objawy pochodzą z prawej strony,gdzieś przy kole.Jakiś miesiąc temu wymieniałem poduszki,tą na nadkolu i tą od spodu.I teraz pytanie.Czy silnik może tak jeździć ,że koło pasowe ociera o podłużnicę?Wynikało by z tego że ta poducha na nadkolu już padła.Ewentualnie może to przegub aż tak się upomina o wymianę.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Renault Megane I] Dziwne ocieranie z prawej strony przy kole.

Post autor: kudlaty »

Gdyby to była wina poduchy nie miało by znaczenia czy skręcasz czy jedziesz prosto. Na Twoim miejscu przyjrzałbym się układowi kierowniczemu z tej strony co Ci ociera bo możesz mieć gdzieś luz. Druga sprawa, czy przy wymienianie poduszek nie rozpinałeś drążka? Bo jeżeli tak to może warto podjechać sprawdzić zbieżność

Tiuu
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 1 maja 2017, 12:04
Renault: Megane
Silnik: 1.6 16V

Re: [Renault Megane I] Dziwne ocieranie z prawej strony przy kole.

Post autor: Tiuu »

Jeszcze nie rozbierałem ,ale prawdopodobną przyczyną jest za długa lub za krótka nowo wymieniona lewa półoś.Fakt,jak wymieniałem jakieś 3 tygodnie temu nie sprawdziłem tego.Półośka nie wyrabia się w skrzyni i zahacza o coś w środku.Znajomy mechanik mi powiedział że to może być .

ODPOWIEDZ