iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II 2003 r. 1.4 16v 98 KM] - problem z elektryką

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Kubik
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2017, 19:27
Renault: Megane II Hatchback
Silnik: 1.4 16v 98 KM

[Megane II 2003 r. 1.4 16v 98 KM] - problem z elektryką

Post autor: Kubik »

Witam, od długiego czasu (ponad półtora roku) mierzę się z problemem dotyczącym elektryki w mojej Megane II Hatchback z 2003 r. Byłem już u wielu elektryków i mechaników, a jedyne co potrafią oni zrobić i wziąć za to pieniądze (z wyjątkami) to przeczyścić styki i napryskać izopropanolu (który od jakiegoś czasu stał się nieodłącznym elementem wyposażenia mojego samochodu).

Po licznych bojach i przykrych doświadczeniach wiem, że istnieje duży problem z wiązką silnikową, być może modułem uch, a także niektórymi kostkami i pinami, gdyż część jest w kiepskim stanie, niektóre piny powypalane i przez to mój samochód w najmniej oczekiwanym momencie przestaje odpalać - rozrusznik kręci, zapłon działa, ale silnik nie chodzi.
Ostatnio zdarzało się, że silnik odpalał po czym po kilku sekundach obroty gwałtownie spadały i gasł. Szczególnie we znaki dała mi się brązowa kostka, dlatego też za namową mechanika kupiłem używaną brązową kostkę w bardzo dobrym stanie, pojechałem do elektryka, który przylutował mi nową kostkę w miejsce starej i liczyłem na poprawę, tymczasem już po 3 czy 4 miesiącach problem z odpalaniem znów się pojawił, a dziś, po 8 miesiącach od zmiany brązowej kostki, część gniazd w kostce znów jest wypalona i kable ruszają się jak chcą. Przeczyszczanie styków dawało efekty zazwyczaj na jakieś 3 miesiące, po czym problem wracał i musiałem być holowany do kolejnego zakładu, na którego pomoc liczyłem.

Aktualnie samochód od tygodnia stoi i nie chce mi się już na niego patrzeć. Władowałem w niego mnóstwo pieniędzy i starań, mechanicznie powymieniałem wszystko, dokupiłem komplet zimówek, ale ze względu na elektrykę zamierzam sprzedać samochód bo brak mi już cierpliwości.

Wszystkie bezpieczniki zostały wymienione, również ten od rozrusznika; wymieniony został również rozrusznik, alternator, akumulator.

Proszę o pomoc, jesteście moją ostatnią nadzieją :) Napisałem na forum za poradą admina LIKUR - jestem z Lublina ;)

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane II 2003 r. 1.4 16v 98 KM] - problem z elektryką

Post autor: kudlaty »

A o których kostkach mówisz? Tych od UCH? Tam jest problem bo na podszybiu zbiera się woda a UCH jest nad nogami kierowcy i go zalewa. Odetkaj odpływy to na początek.
Skoro jest problem z elektryką to trzeba zaprowadzić do elektryka, ale takiego prawdziwego a nie mechaników. Bo oni nie mają pojęcia o niczym. A elektryk przejrzy całą wiązkę od początku do końca i posprawdza gdzie robi się problem.

Kolega miał problem w swojej Meganie z elektryką (bo to była przekładka z angola) i jest w Lublinie gość co mu to ogarnął na tip top. Wiązkę robił od nowa. Jak tylko mi odpisze to dam Ci do niego kontakt. Umówisz się, pogadasz ocenisz.
Weź pod uwagę fakt, że uszkodzone auto oddasz za grosze albo wcale nie sprzedaż (bo się będą bali). Więc lepiej naprawić, pojeździć trochę i wtedy sprzedać.

Kubik
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2017, 19:27
Renault: Megane II Hatchback
Silnik: 1.4 16v 98 KM

Re: [Megane II 2003 r. 1.4 16v 98 KM] - problem z elektryką

Post autor: Kubik »

Chodzi o te kostki, które wchodzą do skrzynki z bezpiecznikami, więc pewnie te od UCH ;) Ok, czekam na kontakt, bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane II 2003 r. 1.4 16v 98 KM] - problem z elektryką

Post autor: kudlaty »

Mam konktakt.
Walczak 601361433

Z tego co mi wiadomo pracował kiedyś w ASO, więc Renault ogarnia. Tak jak pisałem wyżej robił koledze elektrykę w Megane II więc i Tobie pomoże. Zadzwoń pogadaj.

Kubik
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2017, 19:27
Renault: Megane II Hatchback
Silnik: 1.4 16v 98 KM

Re: [Megane II 2003 r. 1.4 16v 98 KM] - problem z elektryką

Post autor: Kubik »

Wielkie dzięki, zadzwonię do Niego w tym tygodniu :) Może się uda coś wskórać ;) Pozdrawiam :)

Kubik
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2017, 19:27
Renault: Megane II Hatchback
Silnik: 1.4 16v 98 KM

Re: [Megane II 2003 r. 1.4 16v 98 KM] - problem z elektryką

Post autor: Kubik »

Jeszcze raz wielkie dzięki, facet jest fachowcem przez duże F, mówię to bez cienia przesady. Samochód oddałem w środę wieczorem - w czwartek rano problem był już zdiagnozowany i poznałem wycenę naprawy - dziś koło południa samochód był do odbioru. Wszystko zrobione elegancko i uczciwie, dostałem też kilka rad odnośnie eksploatacji samochodu, aby w przyszłości uniknąć podobnych usterek. Szczerze polecam.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane II 2003 r. 1.4 16v 98 KM] - problem z elektryką

Post autor: kudlaty »

Nie ma za co. A powiedz co było?

Kubik
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2017, 19:27
Renault: Megane II Hatchback
Silnik: 1.4 16v 98 KM

Re: [Megane II 2003 r. 1.4 16v 98 KM] - problem z elektryką

Post autor: Kubik »

Duża część gniazd była poprzepalna i UCH był do wymiany, a wszystko to spowodowane zatkanymi kanalikami do odprowadzania wody. Woda stała pod wycieraczkami i lała się strumieniami na moduł ... Poza tym ząb czasu zrobił swoje ;) Do tego wymieniłem sobie część wiązki do podświetlania tablicy rejestracyjnej, więc żywię nadzieję, że problemy z elektryką mam za sobą na długo ;)

Awatar użytkownika
izidev
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 31 marca 2019, 00:43
Renault: Megane 2 Grandtour03
Silnik: 1.6 16V 83KW

Re: [Megane II 2003 r. 1.4 16v 98 KM] - problem z elektryką

Post autor: izidev »

Sorry że odkopuje temat, ale nie znacie kogoś podobnego z okolic Oświęcimia? Mam nietypowy problem, trudny do zlokalizowania - a mianowicie, w Megane 2 Kombi 1.6 2003r. otwiera mi sie klapa bagaznika przy gaszeniu świateł (czy to manetką, czy przy automatycznym gaszeniu po otworzenu drzwi). Sprawdziłem juz przycisk tylnej klapy, ale nawet gdy go całkowicie wyjme, to dalej jest to samo.

Chętnie zadzwoniłbym do tego gościa, skoro tak ogarnia, no ale przez telefon to pewnie nawet jakby chciał, niewiele mi pomoże.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Megane II 2003 r. 1.4 16v 98 KM] - problem z elektryką

Post autor: BlackRaven »

Sprawdź przelotkę między klapą a nadwoziem tam często są przerwy i zwarcia
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Awatar użytkownika
izidev
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 31 marca 2019, 00:43
Renault: Megane 2 Grandtour03
Silnik: 1.6 16V 83KW

Re: [Megane II 2003 r. 1.4 16v 98 KM] - problem z elektryką

Post autor: izidev »

BlackRaven pisze: niedziela, 31 marca 2019, 10:41 Sprawdź przelotkę między klapą a nadwoziem tam często są przerwy i zwarcia
Sprawdzałem, wiele osób o tym mówiło, ale niestety wszystko wygląda tam okej.

Zastanawiam się czy brak modułu sterowania szybą elektryczną w lewych-tylnich drzwiach, może mieć jakiś wpływ na to? Bo przez lewe drzwi chyba właśnie idą wiązki na tył.

ODPOWIEDZ