iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 1 ph2] Problem z zegarami

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Lukasz1981gd
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 26 października 2017, 18:02
Renault: Megane kombi
Silnik: benzyna

[Megane 1 ph2] Problem z zegarami

Post autor: Lukasz1981gd »

Proszę o pomoc. Szukałem wszędzie i sprawdziłem "chyba?" każdą możliwość aby rozwiązać ten problem. A więc przechodzę do rzeczy w czym problem. Mam megane kombi 1.6 16V 107KM. W samochodzie przestały mi działać zegary, a jaśniej (wskaźnik paliwa, temperatury silnika, prędkościomierz i obrotomierz, oraz komputer nie wyświetla przebytych kilometrów, licznik dzienny itd. co powinien pokazywać).Po przekręceniu wskaźniki pracują poprawnie, pokazują wszystko, lecz przestają działać po uruchomieniu silnika. Zegary działają ale ze sporym opóźnieniem (czas zadziałania zależny jest też od warunków atmosferycznych. Im cieplej tym szybciej działały). Silnik jak się dobrze rozgrzeje to zaczyna wszystko działać, ale długo to trwa. Dodam że kostka z szarym przewodem jest ok. (polutowane na sztywno). Zegary demontowałem rozkręcałem, przeczyszczałem styki i poprawiałem luty no i dalej bez zmian. Nie wiem w czym problem. Dodam jeszcze, nie wiem czy to ma wpływ na to, ale ECU jest przykręcony uchwytem w komorze silnika w dwóch punktach. U mnie jeden punkt mocowania skorodował i nie trzyma jak powinien, więc ECU jest solidnie skręcony tylko w jednym miejscu. Proszę o pomoc. Gniazdo i bezpiecznik mocy (tylko) 30A obok aku przeczyszczony. Wiązkami które dochodzą do skrzynki bezpiecznikowej pod nogami kierowcy też ruszałem - żadnego efektu. Bezpieczniki i kostki w komorze silnika (po prawej stronie) przeczyszczone i też nic. Proszę o pomoc. Czy ma ktoś jakiś pomysł na to jak to rozwiązać?
Dziś próbowałem zrobić test zegarów. Nie wiem czy dobrze? (wcisnąłem przycisk na manetce od wycieraczek od komputera i przekręciłem zapłon). I nic się nie wydarzyło. Test się nie uruchomił.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane 1 ph2] Problem z zegarami

Post autor: kudlaty »

Moje rozwiązanie na początek to spróbować podpiąć inne zegary. Jeżeli na sprawnych zegarach problem się powtórzy trzeba szukać przyczyn w elektronice auta

ODPOWIEDZ