iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II phII GrandTour] Trzecie światło stop-brak

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

[Megane II phII GrandTour] Trzecie światło stop-brak

Post autor: Vargas »

Dziś dowiedziałem się, że nie świeci mi się trzecie światło STOP. Szukałem w necie co może być za przyczyna, Przeważnie kierowany byłem na ten gumowy łącznik. Dziś najpierw ubzdurałem sobie, że dostanę się do tej lampki więc zdjąłem jeden z plastików i co zobaczyłem? dosłownie nic, zero dojścia do lampki "od tyłu"
Obrazek
W tych dziurkach są tylko śrubki chyba do odkręcenia "lotki" więc zacząłem szperać w tym gumowym łączniku i znalazłem przerwany biały gruby kabelek
Obrazek
Po złączeniu tego białego kabelka nadal nie ma światła STOP angry2 W sumie to nawet teraz nie wiem od czego on w ogóle jest.

Czy ktoś z was może mnie nakierować ewentualnie jak wyciągnąć tę lampkę? w sumie mógł bym jakoś podważyć czy coś w tym stylu lecz boję się że coś ułamie cry

Jakieś pomysły? j
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Tom_89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 4 listopada 2011, 10:31
Renault: Clio II Ph II
Silnik: 1.5 dCi 82
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Megane II phII GrandTour] Trzecie światło stop-brak

Post autor: Tom_89 »

U nas w Megane II Grand to najgrubszy kabe o ile pamiętam l był od tego co najwięcej prądu potrzebuje czyli grzanie tylnej szyby. Również dobrze ten kabel może być już dosztukowany. Ogólnie bez demontażu daszka oraz światła będzie ciężko Ponieważ jeszcze światło stop ma swoją kostkę oraz kabel który idzie pod daszkiem. Nam się kiedyś urwał na A4 jak wyrwało z zaczepów. Na szczęście nie połamało się bo ciężko sam daszek dostać.

Na necie znalazłem teraz na szybko blog gdzie koleś opisuje demontaż co i jak. Mocowanie na zatrzaski oraz Torx. U niego się okazało że w samej lampie padło ale również może być kostka na łączeniu lampy.
Renault Clio II Ph II 1.5dCi 2003r.
Renault Megane II Ph II Grandtour 1.6 16v + LPG 2006r.

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: [Megane II phII GrandTour] Trzecie światło stop-brak

Post autor: Vargas »

Więc trzeba zakupić torx z magnesem gdyż inaczej się nie wyciągnie tych śrubek. Wczoraj próbowałem odkręcać więc nałożyłem na torx dużo towotu aby śrubka się trzymała i w sumie nie zdaje to egzaminu.
Dzięki Tom_89
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Tom_89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 4 listopada 2011, 10:31
Renault: Clio II Ph II
Silnik: 1.5 dCi 82
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Megane II phII GrandTour] Trzecie światło stop-brak

Post autor: Tom_89 »

To co pisałem to na podstawie tego co pamiętam, oraz tego co na szybko w necie znalazłem.

http://blog.propersound.pl/2013/08/napr ... kombi.html" target="_blank
Renault Clio II Ph II 1.5dCi 2003r.
Renault Megane II Ph II Grandtour 1.6 16v + LPG 2006r.

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: [Megane II phII GrandTour] Trzecie światło stop-brak

Post autor: Vargas »

Dziękuję bardzo. Jutro zaczynam się brać do roboty.
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: [Megane II phII GrandTour] Trzecie światło stop-brak

Post autor: Vargas »

No i jestem po wielkiej walce z tym światłem. I co mogę napisać?.... to, że przegrałem :( po wielkiej męczarni udało mi się zdjąć daszek gdzie były już wyłamane dwa skrajne zaczepy i uciekły mi dwie śrubki do klapy. Jedna śrubka sama wyleciała z klapy jak jechałem po klej dwuskładnikowy do klejenia zaczepów :)
Co do samego światła: prąd nie dochodzi do wtyczki mierzyłem na samej wtyczce jak wbijałem się w poszczególne kabelki w tej gumowej rurce no chyba, że źle sprawdzałem lecz wydaje mi się że dobrze. Druga sprawa to podłączyłem bezpośrednio samą lampkę do aku i też nie zaświeciła w takim razie pokleiłem i złożyłem wszystko w całość i powiedziałem sobie dość :) Zastanawiam się czy dać do elektryka :)
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Awatar użytkownika
Arglist
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek, 19 października 2009, 12:13
Renault: Kangoo 4x4 2005
Silnik: 1.6 16V K4M
Lokalizacja: Radzymin

Re: [Megane II phII GrandTour] Trzecie światło stop-brak

Post autor: Arglist »

Cześć jak już miałeś lampkę na zewnątrz trzeba było ją rozkleić, miesiąc temu robiłem u siebie. Wtyki przy samej płytce z diodami nie są niczym zabezpieczone i rdzewieją przynajmniej u mnie tak było. Jak podłączyłem lampkę do akumulatora przez oryginalne wtyki nie świeciła, jak podłączyłem samą płytkę z diodami to diody świeciły. Polutowałem od nowa i nałożyłem na wystające nóżki w płytce koszulki termokurczliwe. Skleiłem klosz lampy i jak na razie działa.

Druga sprawa jest taka, że spojler klapy trzeba kontrolować czy nie odłamały się mocowania, częstą przypadłością jest zgubienie go przy dużych prędkościach, używany ze światłem ok 300 zł + malowanie ciężko dostać w kolorze.

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: [Megane II phII GrandTour] Trzecie światło stop-brak

Post autor: Vargas »

Arglist pisze:Cześć jak już miałeś lampkę na zewnątrz trzeba było ją rozkleić, miesiąc temu robiłem u siebie. Wtyki przy samej płytce z diodami nie są niczym zabezpieczone i rdzewieją przynajmniej u mnie tak było. Jak podłączyłem lampkę do akumulatora przez oryginalne wtyki nie świeciła, jak podłączyłem samą płytkę z diodami to diody świeciły. Polutowałem od nowa i nałożyłem na wystające nóżki w płytce koszulki termokurczliwe. Skleiłem klosz lampy i jak na razie działa.

Druga sprawa jest taka, że spojler klapy trzeba kontrolować czy nie odłamały się mocowania, częstą przypadłością jest zgubienie go przy dużych prędkościach, używany ze światłem ok 300 zł + malowanie ciężko dostać w kolorze.
Kuźwa to teraz mi to piszesz :D W weekend zdejmuje ten daszek jeszcze raz gdyż Megusia jest u doktora na wymianę rozrządu.
Dzięki za podpowiedź.
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Re: [Megane II phII GrandTour] Trzecie światło stop-brak

Post autor: mariusz1500 »

przerabiałem to :D zrobiłem połączenie słupek klapa od nowa na swoich kablach i na razie mam spokój :D a daszek podjechać do ASO czy nie łapiesz się na akcje serwisowa na wzmocnienie mocowania daszka bo lubiły odfruwać przy większych prędkościach a to towar deficytowy i dość drogi :D daszek + 3 światło stop

biały kabel to podgrzewanie szyby :D
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: [Megane II phII GrandTour] Trzecie światło stop-brak

Post autor: Vargas »

Mam jakieś już tam zaczepy takie czarne, widocznie poprzedni właściciel był na tej akcji w ASO :)
To światło to mnie trochę wkurza :) Jutro po raz kolejny spróbuje coś z tym światłem zrobić o ile nie bedzie padać :)
Kabelek biały to podgrzewanie.... dzięki za info :)
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

ODPOWIEDZ