iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 1ph2 00r K4M700 JB3]Wyciek ze skrzyni biegów

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
adams
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 15:46

[Megane 1ph2 00r K4M700 JB3]Wyciek ze skrzyni biegów

Post autor: adams »

Witam
Mam wyciek ze skrzyni biegów na uszczelniaczu po prawej stronie w megane 1ph2 skrzynia jb3.
Wymieniłem uszczelniacz, zalalem olejem poskladalem wszystko i olej cieknie dalej.
Stwierdziłem że może uszkodziłem jakoś uszczelniacz podczas montażu, wiec rozebrałem wszystko jeszcze raz,kupiłem nowy
uszczelniacz i poprosiłem kolege który zna się bardziej ode mnie o zamontowanie,
po montażu dalej cieknie, nie wiem co jest nie tak, uszczelniacz 27,95x56x10, wszędzie dostępne są tylko corteco (nawet taki był już na aucie),
czy może ta ośka wystająca ze skrzyni jest już wyrobiona? czy coś da się z tym zrobić?
Ostatnio zmieniony sobota, 20 maja 2017, 13:12 przez adams, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2341
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyciek ze skrzyni biegów

Post autor: patrys4891 »

Pierwsze co mi przyszło do głowy to właśnie wytarta już półośka i może tam się sączy.
Jeżeli tak to po wyjęciu półośki powinieneś widzieć że jest tam wytarty rowek.
Rozumiem że uszczelniacz, o którym piszesz, to simering, który jest dookoła półosi? Faktycznie łatwo go uszkodzić przy zakładaniu.
Obrazek

adams
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 15:46

Re: Wyciek ze skrzyni biegów

Post autor: adams »

Tak to simering, niestety w tym modelu ze skrzyni wystaje "kawałek" ośki z wieloklinem i na tej ośce jest simering, więc wymiana półosi nic nie da, chociaż nie widziałem tam jakiegoś rowka, ale pewnie może być to niezauważalne,
uszczelniacz z tym "kawałkiem" ośki wygląda tak,
Obrazek

nie wiem co z tym dalej można zrobić, dwa razy był już zakładany uszczelniacz przez dwie różne osoby i cały czas cieknie, może spróbowć jeszcze simering jakiejs innej firmy, albo odżałować na oryginalny

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Megane 1ph2 00r K4M700 JB3]Wyciek ze skrzyni biegów

Post autor: Maciej R21 »

Szukaj minimalnie mniejszego wewnątrz . kiedyś robiło się to w ten sposób , że skracało sie minimalnie sprężynkę na wardze uszczelniacza , przez co guma byłalepiej dociskana do ruchomego elementu. Sprawdź tez czy nie ma tekich rozmiarów z podwójną warga uszczelniającą . Stosuje sie takie w hydraulice. Możesz też poszukać taki sam rozmiar ale inną grubośc uszczelniacza. Warga uszczelniająca będzie sie wówczas opierać na świeżym materiale ośki.
Obrazek

adams
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 15:46

Re: [Megane 1ph2 00r K4M700 JB3]Wyciek ze skrzyni biegów

Post autor: adams »

Dzieki za odpowiedz.
Z innym wymiarem jest problem, bo ten już jest nietypowy.
W sklepach motoryzacyjnych z tego rozmiaru mają tylko Corteco, ale podjechałem do sklepu z uszczelnieniami technicznymi i znaleźli uszczelniacz o takim samym wymiarze ale jakiejś innej firmy, założyłem i narazie nie cieknie, zobaczymy jak pojeżdże,
Corteco ciekło nawet bez jeżdżenia od razu po założeniu i zalaniu olejem.

ODPOWIEDZ