iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane I Coach] Silnik szarpie podczas jazdy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ernest92
Oklejony
Oklejony
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 5 marca 2013, 18:45
Renault: Laguna II
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Bezek / Chełm

[Megane I Coach] Silnik szarpie podczas jazdy

Post autor: Ernest92 »

Cześć,

od kilku dni mam problem ze swoją Meganką. Podczas jazdy po normalnej, płaskiej nawierzchni auto jedzie płynnie i płynnie też przyspiesza. Problem pojawia się, gdy wjadę w najmniejszą nierówność. Auto wtedy dławi się i masakrycznie szarpie i gaśnie, obojętnie czy jadę na benzynie czy na gazie. Sprawdziłem całą wiązkę elektryczną silnika, lutowałem najmniejsze załamanie przewodu, zabezpieczyłem termokurczącą się izolacją i NIC ! Problem pozostaje. Spalanie mam wręcz idealne, świece (nowe, zrobiłem na nich ok. 5.000 km) brązowe, bez grama osadu czy nagaru. Profilaktycznie wyczyściłem przepustnicę i silniczek krokowy. Może mieliście podobny problem i udało się Wam go rozwiązać ? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi !
Ostatnio zmieniony środa, 26 kwietnia 2017, 20:45 przez Ernest92, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: Silnik szarpie podczas jazdy

Post autor: Maciej R21 »

Wtyk komputera przejrzałeś . Połączenia masy silnika z karoserią , akumulatora z karoserią . Kontrolki i światła nie przygasają podczas szarpania . Może gdzies jest przetarty dodatni kabel i dotyka do karoserii robiąc zwarcie a co za tym idzie spadek napięcia i braki zapłonu .
Obrazek

Awatar użytkownika
Ernest92
Oklejony
Oklejony
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 5 marca 2013, 18:45
Renault: Laguna II
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Bezek / Chełm

Re: Silnik szarpie podczas jazdy

Post autor: Ernest92 »

Problem rozwiązany. Można zamknąć/usunąć temat.

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: Silnik szarpie podczas jazdy

Post autor: Maciej R21 »

Może wypadało by się podzielić tym rozwiązaniem. Niech zostanie coś dla potomnych bo przy następnym problemie i pytaniu możesz usłyszeć :" Wiem ..ale nie powiem ..."
Obrazek

Awatar użytkownika
Ernest92
Oklejony
Oklejony
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 5 marca 2013, 18:45
Renault: Laguna II
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Bezek / Chełm

[Megane I Coach] Silnik szarpie podczas jazdy

Post autor: Ernest92 »

Urwany był przewód masowy cewek zapłonowych. Skubaniec siedzi tak głęboko, że go za pierwszym razem nie dostrzegłem.

ODPOWIEDZ