iparts></a>
<a href= francuskie

[Megan 1,5 dci] Problem z odpaleniem.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
dawid11246
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 9 kwietnia 2017, 20:07
Renault: megan II
Silnik: 1,5dci

[Megan 1,5 dci] Problem z odpaleniem.

Post autor: dawid11246 »

Witam jak w temacie problem z odpaleniem silnik po kręceniu odpala dopiero po 10-15 sek.Sprawa wygląda tak kupiłem samochód troche nim pojeździłem i zaczął ciężko odpalać mechanik stwierdził ze to wtryski bo lały. Dałem wtryski do regeneracji to powiedziano mi tam żebym wymienił tez pompę bo na pewno dostała po dupie wymieniłem trochę pojeździłem na nowej pompie i wtryskach po regeneracji i dalej to samo ciężko pali dałem na gwarancje wtryski bo dwa znów lały sam przyznał racje ze leją i je zrobił założyłem i odpalił ładnie zrobiłem na nich może z 200km i pierwszy wtrysk mocno leje a reszta jest ok dzwonie do niego i mu mówie a on mi mówi ze mi juz nie pomoże bo za dużo na tym stracił i wina leży po stronie pompy.Teraz nie wiem juz sam czy to naprawde wina pompy bo na starej tez ciężko palił.Może ktoś juz miał taki problem i pomoże.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Megan 1,5 dci problem z odpaleniem.

Post autor: adamos111 »

Jeżeli padła pompa i wtryskiwacze to przed montażem drugiej pompy i wtryskiwaczy należało się oczyścić cały układ paliwowy.Wszystkie przewody zasilające i powrotne,łącznie ze zbiornikiem i wymianą filtra paliwa.Prawdopodobnie po awarii pompy w układzie paliwa krążą opiłki metalu które powodują uszkodzenia zamontowanych sprawnych części.
Koleos i Modus

dawid11246
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 9 kwietnia 2017, 20:07
Renault: megan II
Silnik: 1,5dci

[Megan 1,5 dci] Problem z odpaleniem.

Post autor: dawid11246 »

Cały układ wraz ze zbiornikiem i filtrem paliwa był czyszczony. W zbiorniku syfu nie było filtr paliwa miał trochę wody ale to jeszcze na starej pompie.Stara pompa nie padła bo palił na niej ale tez długo kręcił.Wymieniłem ją bo powiedziano mi ze może mieć opiłki.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Megan 1,5 dci] Problem z odpaleniem.

Post autor: adamos111 »

To że odpalał na starej pompie nie znaczy że była sprawna.Mogła podawać dobre ciśnienie na wtryski wraz z opiłkami i spowodowało ich uszkodzenie.Na początek wymontuj filtr paliwa.Od dołu masz korek spustowy.Spuść z niego całą zawartość najlepiej do plastikowego czystego naczynia.W trakcie spuszczania zawartości uderzaj delikatnie w ścianki filtra żeby wytrząsnąć zawartość.Następnie weź magnes i pojeździj nim po zewnętrznej stronie dna naczynia i zobacz czy do dna nie przyklejają się opiłki
Koleos i Modus

dawid11246
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 9 kwietnia 2017, 20:07
Renault: megan II
Silnik: 1,5dci

[Megan 1,5 dci] Problem z odpaleniem.

Post autor: dawid11246 »

Dzis oddalem wtryski do drugiego zakladu to powiedziano mi ze zaworki sa z 2003 roku i oni je wymienili na jakies uzywki bo samochod jest z 2005r

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1339
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Megan 1,5 dci] Problem z odpaleniem.

Post autor: BlackRaven »

Jeden uszkodzony zaworek przelewowy może uniemożliwić rozruch silnika. Zaworki można wymienić samemu (filmiki na YT ) ważne by nie kupić dziadostwa bo sporo tego na aledrogo
http://allegro.pl/zaworek-wtryskiwacza- ... 29223.html" target="_blank
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Kardens
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 2 czerwca 2017, 08:27

Re: [Megan 1,5 dci] Problem z odpaleniem.

Post autor: Kardens »

Dawaj go do mechanika i niech szuka przyczyny i naprawia, a sam wynajmij sobie auto stąd: http://www.rentsystem.pl/" target="_blank" target="_blank żebyś miał czym jeździć przez ten czas i problem z głowy. Ja zawsze tak robię, bo cenię swój czas i mobilność.

ODPOWIEDZ