iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 1.4 8V] Duze spalanie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
sztander23
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 3 marca 2017, 16:11
Renault: Megane
Silnik: 1.4 8V

[Megane 1.4 8V] Duze spalanie

Post autor: sztander23 »

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy... Wiec prosze o wyrozumialosc.. Jestem posiadaczem megane 1 rok 99 z sierpnia... silnik 1.4 8V. A teraz do rzeczy... spalanie miasto ok 14,5l trasa ok 8l na komputerze... delikatnie jezdzac,oczywiscie Samochow jest taki jakby orzymulony i od czasu do czasu zafaluje na obrotach. sada wymieniona bledy pokasowane... katalizator wyciety... swiece przewody i nawet cewka wymieniona,filtr powietrza czysty...Komputer caly czas wyrzuca blad sondy za katalizatorem...ale w tym modelu nie ma sady za,tylko przed.Skad takie spalanie? Jakies pomysly??? Mi po wycieciu katalizatora w dniu dzisiejszym opadly rece PROSZE o POMOC!

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: Duze spalanie megane 1.4 8V

Post autor: BlackRaven »

Masz zły sterownik jak wywala błąd drugiej sondy
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

sztander23
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 3 marca 2017, 16:11
Renault: Megane
Silnik: 1.4 8V

Duze spalanie megane 1.4 8V

Post autor: sztander23 »

Po wycieciu katalizatora blad po wykasowaniu nie wraca... spalanie spadlo o 2 litry. Ale 12.5 l to i tak za duzo... Jeszcze jedno mam do zrobienia jutro wyczyscic przepustnice i krokowy...bo obroty raz rosna a raz spadaja za mocno...tylko to dzieje sie czasem.

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Megane 1.4 8V] Duze spalanie

Post autor: Maciej R21 »

Czujniki temperatur do sprawdzenia , czujnik podcisnienia do sprawdzenia oraz jego podłączenie do kolektora ssacego.
Obrazek

sztander23
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 3 marca 2017, 16:11
Renault: Megane
Silnik: 1.4 8V

Re: [Megane 1.4 8V] Duze spalanie

Post autor: sztander23 »

:) Dzisiaj sie zabiore za to,bo pomysly juz mi sie skonczyly...a na stacje trzeba podjezdzac tak czesto jak bylo wczesniej. A moze to wtryski leja? Ale przy benzynie troche malo prawdopodobne?

sztander23
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 3 marca 2017, 16:11
Renault: Megane
Silnik: 1.4 8V

Re: [Megane 1.4 8V] Duze spalanie

Post autor: sztander23 »

Czujnik temperatury wymieniony na nowy i bez zmian...:( gdzie dokladnie znajduje sie ten czujnik podcisnienia i jak go sprawdzic? A mam jeszcze jedno pytanie czy w tym modelu wystepowala sonda lambda za katalizatorem? megane 1.4 8v rok 99. poniewaz ciagle pojawia sie ten blad a sondy za katalizatorem nie posiadam... a pierwsza sada jest ok bo sprawdzana. Czy to przyczyna zlej mieszanki nie mam juz pojecia... Jakies rady? :(

ODPOWIEDZ