iparts></a>
<a href= francuskie

[Megance II 1.9dci F9Q 120KM 2003] Awaria i wymiana silnika - jak szukać silnika?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AleksanderP
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 2 marca 2017, 13:33
Renault: Megane II
Silnik: 1.9 dci

[Megance II 1.9dci F9Q 120KM 2003] Awaria i wymiana silnika - jak szukać silnika?

Post autor: AleksanderP »

Witam, to mój pierwszy post w klubie, jednak zaglądam tu często w poszukiwaniu odpowiedzi na niektóre pytania.
Przydażyla mi się przygoda, którą można spokojnie nazwać przykrą - wystrzępiony/zerwany pasek klinowy uszkodził (prawdopodobnie) rozrząd w Megance II z 1.9dci F9Q 120KM z 2003 roku... Nie mam jeszcze oficjalnej diagnozy, ale jest raczej spore prawdopodobieństwo, że jednostka napędowa będzie do wymiany... :(
Auto ma już co prawda 14 lat i nalatane 300 tysięcy kilometrów, ale w sumie znamy się "jak łyse konie" i nie chciałbym się go pozbywać z powodu awarii silnika. Przez ostatnie 6 lat samodzielnie przelatałem 120 tysi., zawsze o nie dbałem i wszystko było robione na czas, tak mi się przynajmniej zdawało.
Pasek nie wykazywał żadnych oznak zużycia, być może i stukał, ale jeżdzę z zamkniętymi oknami, bo zima i może nie słyszałem...ale mniejsza o to.
Czy możecie mi podpowiedzieć, czym się kierować przy poszukiwaniu silnika? Wiem, że 1.9dci to dość spora rodzina, w której nie wszystkie słupki i osprzęty się ze sobą kumają...
Aha, oznaczenie mojego motoru to (chyba) F9Q 800. Z jakimi jest zamienny? Jest możliwość podmianki na nowszy 130konny motor, czy to za duża dłubanina? Może znacie kogoś, od kogo nie strach kupować silnik?
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Arczi92
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 369
Rejestracja: piątek, 20 stycznia 2012, 09:21
Renault: Meg I i III Lala II
Silnik: 2x K4M - F9Q
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Awaria i wymiana silnika w 1.9 dci - jak szukać silnika?

Post autor: Arczi92 »

Nie pewniej zrobić głowice? Pasek rozrządu sie zerwał czy tylko przestawił sie rozrząd? Najczęściej przyczyna jest zerwany klin na górnym kole zębatym. Wymieniasz ustawiasz rozrząd i śmigasz :) Motor 130 KM ma inna turbinę.
viewtopic.php?f=3&t=10776 Megane Classic :)
http://www.klubrenault.pl/forum/viewtop ... =3&t=13103 Megane III
Renault Laguna II ph II 1.9 dCi 130 kuni 2007r :ala:
#94 Arczi92

Awatar użytkownika
AleksanderP
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 2 marca 2017, 13:33
Renault: Megane II
Silnik: 1.9 dci

Re: Awaria i wymiana silnika w 1.9 dci - jak szukać silnika?

Post autor: AleksanderP »

Już wszystko wiem, było dokładnie tak jak pisał Arczi, obędzie się bez wymiany jednostki!:) co prawda pan mechanik zakasował mnie na 1000 zł (wymieniał tez poduszke pod silnikiem), ale na szczęscie to i tak minimum 2/3 mniej, niż trzeba by było wydac na swap.

ODPOWIEDZ