iparts></a>
<a href= francuskie

[megane I ph II '02] jak wymienić kierunkowskaz boczny

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bartolini
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: środa, 25 grudnia 2013, 13:50
Renault: Megane I PhII
Silnik: 16V
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[megane I ph II '02] jak wymienić kierunkowskaz boczny

Post autor: Bartolini »

Witam. Niedawno zakupiłem nowe boczne kierunkowskazy do swojej Megane, jednak mam problem z wymianą, jak wymienić żarówkę, wiem, lecz to nie pomoże. Może ktoś z forumowiczów wymieniał boczne kierunkowskazy, i mógł by mi pomóc?
Oto kierunkowskazy na jakie chce wymienić fabryczne: Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 10 stycznia 2014, 18:41 przez Bartolini, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: Jak wymienić boczny kierunkowskaz w megane I PH II

Post autor: Spiker »

musze cie lekko zmartwić bo miałem w swojej meganie takie same i musiałem je poprzerabiać. Jedziesz do aso kupujesz jakies 5 spinek do nadkoli (napewno sie urwą a lepiej miec jeden albo dwa na zapas). Zdejmujesz koło, nadkole w meganie dzieli sie na dwie części, zdejmujesz tą po stronie kabiny, ściskasz zaczepy na starym kierunku i wyciągasz. Wtedy zobaczysz ze otwór fabryczny w błotniku jest bardzo mały i nie da sie tych zamocować więc:
Urywasz te metalowe zaczepy, juz ci nie będą potrzebne. Rozpadnie ci sie wtedy kierunek na dwa elementy - czarną podkładkę i nazwe to szkiełkiem z wyjściem na żarówkę - sklejasz te dwa elementy ze sobą klejem dwu składnikowym (na to bedą działały warunki atmosferyczne wiec lepiej zainwestować 2 zł wiecej na coś solidnego). Jak juz zaschnie bierzemy sie za tą czarną obwódko-podkładkę, do niej musisz kupić taśmę dwustronną ale nie taką zwykłą tylko taką z gąbką pomiędzy jedną a drugą stroną (gąbka ma jakiś 1 mm grubości no może 2, dostaniesz to w sklepie z akcesoriami do lakierowania samochodów). Nie pamiętam tylko czy na powierzchni przylegającej do błotnika musiałem coś odcinać ale chyba nie, to musisz zobaczyć juz sam bo ja to robiłem bardzo dawno ale do rzeczy. Przyklejasz tej taśmy ile wlezie i gdzie sie da na tym kierunkowskazie - niech wystaje wszędzie po wiecej jak 1 cm wtedy bedzie ci to łatwiej nożykiem tapicerskim odciąć. Kup taśmę o szerokości około 5 mm. Przed tym jak przykleisz kierunkowskaz pamiętaj a pomarańczowej żarówce i o tym zeby dokładnie odtłuścić błotnik w miejscu gdzie bedzie kierunkowskaz, jakaś benzyna ekstrakcyjna czy zmywacz do hamulców będzie dobry - jak nie odtłuścisz błotnika w miejscu przylegania to kierunek ci spadnie po tygodniu. Rób wszystko powoli i dokładnie bo pamiętaj ze robisz to dla siebie.


Mam nadzieje że pomogłem, no chyba ze ta firma juz nie robi takich wielkich metalowych zaczepów tylko normalne małe plastikowe jak w oryginale. pijaki

Awatar użytkownika
Bartolini
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: środa, 25 grudnia 2013, 13:50
Renault: Megane I PhII
Silnik: 16V
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak wymienić boczny kierunkowskaz w megane I PH II

Post autor: Bartolini »

Niestety z tyłu są ogromne metalowe zaczepy pupa ale dzieki za odpowiedź i pomoc pijaki

a w instruckji obsługi przy wymianie żarówki zdejmuje się sam klosz bocznego kierunkowskazu, nie dało by rady pójść bardziej w tą stronę??

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Jak wymienić boczny kierunkowskaz w megane I PH II

Post autor: kudlaty »

Proszę o dostosowanie tematu do regulaminu naszego Forum.W przypadku napisania kolejnego posta uprzednio nie poprawiając tytułu temat może zostać zablokowany. W razie problemów , pytań czy wątpliwości proszę kontaktować się z Moderatorem forum.

Awatar użytkownika
Bartolini
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: środa, 25 grudnia 2013, 13:50
Renault: Megane I PhII
Silnik: 16V
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [megane I ph II '02] jak wymienić kierunkowskaz boczny

Post autor: Bartolini »

Mam nadzieje ze już jest w porządku :)

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [megane I ph II '02] jak wymienić kierunkowskaz boczny

Post autor: Spiker »

niestety jest zupełnie inna konstrukcja, w tą stronę nie pójdziesz :/

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [megane I ph II '02] jak wymienić kierunkowskaz boczny

Post autor: kudlaty »

git browar

Awatar użytkownika
Bartolini
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: środa, 25 grudnia 2013, 13:50
Renault: Megane I PhII
Silnik: 16V
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [megane I ph II '02] jak wymienić kierunkowskaz boczny

Post autor: Bartolini »

A gdy bym rozdzielil kupione migscze i sprobowal zamontowac samo szkiełko do szkieletu od fabrycznych? Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [megane I ph II '02] jak wymienić kierunkowskaz boczny

Post autor: Spiker »

tak do tematu nie podchodziłem :ala: urwij te metalowe zaczepy wtedy juz ci sie szkiełko oddzieli później zdejmij ten plastik pomarańczowy i zobacz czy pasuje bo prawde mówiąc az tak dokładnej sekcji zwłok tym starym kierunkom nie robiłem

ODPOWIEDZ