iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane I ph II 1,4 16V Air]odpięcie sprężarki klimatyzacji

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
kostekdg

[Megane I ph II 1,4 16V Air]odpięcie sprężarki klimatyzacji

Post autor: kostekdg »

Witam
mam problem z klimatyzacją w Megane, jak klima jest włączona to wszystko chodzi i jest nawet OK a jak wyłączona to jakieś łożysko albo to sprzęgiełko szumi niesamowicie (jakiś czas już delikatnie dawało znać ale teraz już przyszedł czas na naprawę przed latem)
chce sprężarkę oddać do sprawdzenia i naprawy (albo kupnem jakiejś używanej) pewnie nie zrobią mi tego w jeden dzień (tak mi się zdaje) a auto potrzebuje więc czy jest szansa założenia paska od wersji bez klimatyzacji i będzie wszystko działać ?? jak tak to jaki pasek ??

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane I ph II 1,4 16V Air]odpięcie sprężarki klimatyza

Post autor: kudlaty »

Z całej roboty najgorsze jest tylko spuszczenie klimy, bo nie mając sprzętu sam tego nie zrobisz. Sama wymiana sprężarki to ok 2g. Ja kupowałem od razu drugą bo objaw (piszczenie właśnie) wskazywał, że rozsypało się sprzęgiełko. Po wymianie rozebraliśmy starą i okazało się, że wałek, na którym latało sprzęgło był tak wyrobiony, że je kosiło i dlatego się rozsypało. Sprężarka używana z w miarę nowego rocznika to koszt maks 300zł, nowa to ~1000zł za zamiennik. Także sam musisz zdecydować. Podobno są tacy co regenerują sprzęgiełka ale u mnie nie dało by rady bo trzpień zintegrowany z obudową jest

kostekdg

Re: [Megane I ph II 1,4 16V Air]odpięcie sprężarki klimatyza

Post autor: kostekdg »

Dzięki Kudłaty za info
jak się orientowałem własnie to same wymontowanie sprężary to łatwa sprawa nawet ale najgorsze spuszczanie jej bez sprzętu jest ciężko,
a nie wiesz czy da się założyć pasek klinowy od wersji bez klimy i tak narazie jeździć bo zanim sprawdzą i wycenią naprawę to minie a ja autko potrzebuje he he
a ciężko było dobrać sprężarke bo wiem że modeli jest pełno do Meganki

Awatar użytkownika
djmonkey
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 21:14
Renault: Megane Kombi
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Megane I ph II 1,4 16V Air]odpięcie sprężarki klimatyza

Post autor: djmonkey »

A nie lepiej wymienić same łożysko koła pasowego w sprężarce bez demontażu ? robota na jakąś godzinę lub dwie . Dostęp po ściągnięciu osłony jest bardzo dobry .

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane I ph II 1,4 16V Air]odpięcie sprężarki klimatyza

Post autor: kudlaty »

W sprężarce nie ma zwykłego koła pasowego tylko jest sprzęgło elektromagnetyczne. Chyba można wymienić samo łożysko ale uwierz, że bez wyjęcia sprężarki nie wyjmiesz koła od tak.

Awatar użytkownika
djmonkey
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 21:14
Renault: Megane Kombi
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Megane I ph II 1,4 16V Air]odpięcie sprężarki klimatyza

Post autor: djmonkey »

Przecież koło można normalnie na aucie ściągnąć ponieważ to są 2 inne elementy takie rzeczy robiłem nie raz i nie w jednym aucie. Koło pasowe ma w sobie łożysko i całość jest nabita na aluminiowy wypust, cewka przyciąga blachę która jest przykręcona do wirnika kompresora a ta dotyka samego koła pasowego w trakcie pracy sprężarki.
(zdjęcie poglądowe koła i sprzegła)
http://www.motointegrator.pl/produkty/1 ... i-01650080

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane I ph II 1,4 16V Air]odpięcie sprężarki klimatyza

Post autor: kudlaty »

Ale ja nie napisałem, że się nie da. Ale biorąc pod uwagę fakt, że auto jest z 2003r (i sprężarka też) samodzielnie w garażu będzie bardzo ciężko. Łatwiej wyjąć sprężarkę

Awatar użytkownika
djmonkey
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 21:14
Renault: Megane Kombi
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Megane I ph II 1,4 16V Air]odpięcie sprężarki klimatyza

Post autor: djmonkey »

Kudlaty Sorki po prostu źle się wyraziłem swoją myśl . Mniejsza oto .

Co do samego krótszego paska z ominięciem klimy bym nie zakładał za duże ryzyko poszarpania paska w dodatku jak byś go chciał poprowadzić ?.

Tak czy inaczej podjechałbym do jakiegoś warsztatu co robią klimę i zrobią w przeciągu paru godzinek .

kostekdg

Re: [Megane I ph II 1,4 16V Air]odpięcie sprężarki klimatyza

Post autor: kostekdg »

dokładnie tak zrobiłem oddałem autko do mechaniora co robi klime
chodziło mi oto ze miałem autem jechać do legionowa na delegacje i było mi bardzo potrzebne ale gwizłem z firmy Włoską strzałę (niebieskie punto) i mogłem spokojnie oddać auto do naprawy tego wiem że się da to zrobić nawet w garażu tylko nie było czasu na to że tak powiem a tu trochę trza pokręcić jak się nie ma kanału
jak pytałem to wszyscy w okolicy zajęci i musiał bym autko zostawić a ja jak to mówią na gwałt potrzebowałem 4 kółek do jazdy i to cały czas
ale dzięki chłopaki za informacje

ODPOWIEDZ