iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II 1.4 16V 03r] kierwonica się nagle zablokowała..

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
grom1991

[Megane II 1.4 16V 03r] kierwonica się nagle zablokowała..

Post autor: grom1991 »

Cześć, dzisiaj podczas wyjazdu spod sklepu kierownica mi się nagle zablokowała... i zaraz odpusćiła( zapaliły się wszytskie kontrolki i zgasły) podczas gdy się zablokowała czułem że nie mam wspomagania.
Co to mogło być???? zauważyłem po tym zablokowaniu że komputer się zrestrartował chyba bo straciłem przebiegi dzienne, spalanie itd. Przed tym zablokowaniem przy odpalaniu zapalała mi się na chwile kontrolka airbagu + servis lub kontrolka ABS + serwis i po chwili gasła ( zapalały się po tym jak już wszytskie kontrolki zgasły) co to może być? i o co w tym chodzi?

Yorgen
Bania Zlotu
Bania Zlotu
Posty: 403
Rejestracja: poniedziałek, 16 grudnia 2013, 10:09
Renault: Laguna III PHI GT
Silnik: 2.0dci M9R 816
Lokalizacja: Lędziny (śląsk)

Re: [Megane II 1.4 16V 03r] kierwonica się nagle zablokowała

Post autor: Yorgen »

A czy gasł Tobie samochód przy tym? Sprawdź może czy kable na akumulatorze dobrze siedzą. Podepnij pod komputer i usuń błędy, może to być wina jakiegoś z błędów przez co samochód mógł wskoczyć w tryb awaryjny co by wyjaśniło brak wspomagania, lecz co do zablokowania się kierownicy nie mam zielonego pojęcia i przeraziło mnie to. Oby nic takiego się Tobie nie przytrafiło podczas jazdy na trasie lub w mieście.

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [Megane II 1.4 16V 03r] kierwonica się nagle zablokowała

Post autor: Spiker »

tobie sie nie zablokowała kierownica tylko masz coś z elektryką tak jak kolega powiedział

grom1991

Re: [Megane II 1.4 16V 03r] kierwonica się nagle zablokowała

Post autor: grom1991 »

a więc tak wczoraj wieczorem sprawdziłem wszystkie przewody na akumulatorze, jeden masowy byl nie dokręcony... ( wymianialem ostatnio akumulator w ASO, dziady nie podkręcali) błędów nie mam już, będe jeździł i zobaczymy, Wczoraj przed tym jak wróciłem do domu 2 razy mi się zablokowała kierownica na mieście, raz na rondzie nie powiem trochę adrenalinka skoczyła.

Yorgen
Bania Zlotu
Bania Zlotu
Posty: 403
Rejestracja: poniedziałek, 16 grudnia 2013, 10:09
Renault: Laguna III PHI GT
Silnik: 2.0dci M9R 816
Lokalizacja: Lędziny (śląsk)

Re: [Megane II 1.4 16V 03r] kierwonica się nagle zablokowała

Post autor: Yorgen »

Może sprawdź jeszcze styki które idą od kolumny kierowniczej. Przy okazji troszkę gimnastyki nigdy nikomu nie zaszkodziło :D

ODPOWIEDZ