iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane I ph II 1.9 dTi 2000r Coupe] Problem z obrotami

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
fadi10
Bywalec
Bywalec
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 23 maja 2013, 10:50
Renault: Megane I phII
Silnik: 1.9 dTi

[Megane I ph II 1.9 dTi 2000r Coupe] Problem z obrotami

Post autor: fadi10 »

Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem ze swoją Meganką i licze na to, że znajdzie się ktoś kto mi pomoże. Nie przedłużającopisze problem. Otóż mam problem z obrotami. Na biegu jałowym ma ok 600-700 obr co wydaje mi sie że jest troszke za małe bo przy delikatnym dodaniu gazu(przy obr mniej wiecej 800-900) silnik odrazu inaczej pracuje, ma tak jakby mniej drgań. Drugim problemem jest to że podczas jazdy np na 5 biegu przy prędkości 100km/h Meganka ma jakieś 2600 obrotów, przy prędkości ok 120km/h ma już 3000-3100 obr i strasznie zaczyna już słychać prace silnika w samochodzie.. Troche martwią mnie te obroty gdyż u kolegi który posiada identyczną meganke obroty podczas jazdy są niższe a na biegu jałowym troszeczke wyższe, to samo we wszystkich filmikach jakich oglądałem te obroty są inne niż w mojej Megance. I moje pytanie jest następujące co może powodować takie 'inne, dziwne' według mnie obroty?

ps. Jeżeli ktoś by chciał moge nagrać filmik żeby było bardziej widoczne o co mi chodzi.
kolejny rok bez pkt ;)

Awatar użytkownika
Aniolekdami
Weteran
Weteran
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 21 lutego 2011, 19:51
Renault: Megane Classic
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Kutno

Re: [Megane I ph II 1.9 dTi 2000r Coupe] Problem z obrotami

Post autor: Aniolekdami »

Ja mam 2.0 benzynę i prędkość przy tych obrotach co podałeś jest taka sama :)

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [Megane I ph II 1.9 dTi 2000r Coupe] Problem z obrotami

Post autor: Spiker »

Tylko że on ma diesla :P jeśli chodzi o obroty silnika w trakcie jazdy to nie wierze że to nagle powstało tylko kupiłeś auto z jakąś kombinowaną skrzynią biegów albo 5 bieg mylisz z 3... czy całą skrzynie masz taką krótką? A te jałowe obroty to trochę za mało informacji, czy kopci, jak odpala podaj wiecej szczegółów

fadi10
Bywalec
Bywalec
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 23 maja 2013, 10:50
Renault: Megane I phII
Silnik: 1.9 dTi

Re: [Megane I ph II 1.9 dTi 2000r Coupe] Problem z obrotami

Post autor: fadi10 »

Spiker pisze:albo 5 bieg mylisz z 3...
nie kolego nie myle biegów ;p
Spiker pisze:A te jałowe obroty to trochę za mało informacji, czy kopci, jak odpala podaj wiecej szczegółów
odpala praktycznie odrazu i nic nie kopci, może to coś z dawką paliwa bo kupiłem go i miał zużytą pompe wtryskową, niedawno wymieniłem na używke(130 tyś przebiegu) i te obroty podczas jazdy troszeczke spadły
kolejny rok bez pkt ;)

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [Megane I ph II 1.9 dTi 2000r Coupe] Problem z obrotami

Post autor: Spiker »

może właśnie pompa niedomaga :) z używanymi elementami jest tak że jak nie dają gwarancji pisemnej to warto przed zamontowaniem oddać na sprawdzenie

fadi10
Bywalec
Bywalec
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 23 maja 2013, 10:50
Renault: Megane I phII
Silnik: 1.9 dTi

Re: [Megane I ph II 1.9 dTi 2000r Coupe] Problem z obrotami

Post autor: fadi10 »

wszystko możliwe.. może pojade na komputer niech pogrzebią coś z dawką paliwa może coś to pomoże ;)
kolejny rok bez pkt ;)

ODPOWIEDZ