iparts></a>
<a href= francuskie

[ Megane II 2004r 2.0 16V ] ile oleju?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
dodo

[ Megane II 2004r 2.0 16V ] ile oleju?

Post autor: dodo »

Witam
Może się już ten temat przewinął gdzieś więc przepraszam jak się powtórzę. Mam pytanie ile oleju wchodzi do silnika 2.0 16V w megane II ??? Bo co gdzieś sprawdzam to podają różne wartości a ja wlałem 5l i pojawia się komunikat TOP-UP OIL LEVEL jak autko stoi na nawet minimalnym wzniesieniu... jak jest na równym jest ok...
Z góry dzięki za info

Pozdrawiam dodo

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [ Megane II 2004r 2.0 16V ] ile oleju?

Post autor: Spiker »

nie masz bagnetu żeby na równym po prostu sprawdzić? Wiem ze w któryś modelach ich nie było

dodo

Re: [ Megane II 2004r 2.0 16V ] ile oleju?

Post autor: dodo »

bagnet jest ale tu nie o to mi chodziło... możliwe że w renault jest inaczej niż np. w nissanie którego posiadam już dawno, tam wchodzi do SR20 3,5 - 3,6l i na bagnecie nie jest na maxa. Tu w megane myślałem że jest podobnie np. 5l oleju i to max bo wiadomo nadmiar oleju nie służy dobrze a i za mało też nie może być... wywnioskowałem że na bagnecie górna granica to wskaźnik na którym powinien znajdować się poziom oleju i bez znaczenia czy wleje 4.5l czy 5l?

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [ Megane II 2004r 2.0 16V ] ile oleju?

Post autor: Spiker »

poziom oleju ma sie znajdować pomiędzy minimum a maximum na mierniku poziomu oleju który masz w samochodzie... kup bańkę 5 L i troche ci w niej pewnie zostanie

dodo

Re: [ Megane II 2004r 2.0 16V ] ile oleju?

Post autor: dodo »

no ale mi nic nie zostało z 5l i to mnie trochę martwi że wystarczy minimalny pochył i zaraz komunikat że oleju mało zdziwko

dodo

Re: [ Megane II 2004r 2.0 16V ] ile oleju?

Post autor: dodo »

a może te silniki mają tendencję do brania oleju??? bo ogólnie silnik jest suchy i na miejscu parkingowym też nie ma śladów...

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [ Megane II 2004r 2.0 16V ] ile oleju?

Post autor: Spiker »

nawet troche wiecej jak 5,4 w takim razie bo jeszcze swoje w filtr pójdzie. Ja do swojego turbo hiper rajdowego 1.6 K4M leje równe 5 litrów i jest idealnie :) A ty kolego Dodo musisz korzystać z bagnetu bo po to fabryka nam go dała żeby kontrolować poziom oleju, a co do brania to wszystko jest zależne od kondycji silnika

dodo

Re: [ Megane II 2004r 2.0 16V ] ile oleju?

Post autor: dodo »

stan na bagnecie wskazuje tak na 3/4 miarki widzę że będę musiał jeszcze 0.4l dolać shymek właśnie takich informacji mi brakowało :D dzięki wielkie

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [ Megane II 2004r 2.0 16V ] ile oleju?

Post autor: kudlaty »

Jakby Ci się chciało poszukać to byś znalazł, sam na forum wrzucałem :P
viewtopic.php?f=13&t=5137

dodo

Re: [ Megane II 2004r 2.0 16V ] ile oleju?

Post autor: dodo »

kudlaty pisze:Jakby Ci się chciało poszukać to byś znalazł, sam na forum wrzucałem
jestem na forum od nie dawana i jeszcze nie ogarniam wszystkiego gdzie czego szukać ... następnym razem bardziej się postaram ;)

ODPOWIEDZ