iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II ph 1] problem z klimatyzacją

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
marcindz

[Megane II ph 1] problem z klimatyzacją

Post autor: marcindz »

Witam.

Jadę sobie dzisiaj po pracy do domu, klima chłoszi aż miło i nagle wyłacza mi się silnik na jałowym biegu, coś zaśmierdziało i tyle zostało z działania klimy. Jak włączam klimę to gaśnie silnik.
Jutro postaram się podjechać do jakiegoś mechanika od klimy ale chciałbym wiedzieć co może być przyczyną - sprzęgło, cewka?

A może możecie polecić jakiś dobry warsztat od klimy w Warszawie najlepiej na Bielanach lub Ochocie?


Serdecznie,
MD

Megane 2 Privilege ph1,
1.6 16V
2005 rok
105000 km

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2341
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Megane II ph 1] problem z klimatyzacją

Post autor: patrys4891 »

Mi to wygląda na sprężarkę, która stanęła w miejscu i teraz blokuje silnik jak się włącza klimę.
Obrazek

marcindz

Re: [Megane II ph 1] problem z klimatyzacją

Post autor: marcindz »

Padła sprężarka. Wytrzymala 1 rok i 9 miesięcy od poprzedniej wymiany (na regenerowaną).
Koszt naprawy: "nowa" regenerowana sprężarka + osuszacz + czyszczenie układu + robocizna + nabicie - 1350 zł.
Chłodzi aż miło :-)


Wymieniałem w Łomianakach u mechanika, który serwisuje mi autko od kilku lat. Zobaczymy jak długo wytrzyma.
Swoją droga jesli ktoś szuka mechanika to mojego moge polecić (kontakt na priv). Serwsuje tam meganke od 4 lat i nigdy się na ni nie zawiodłem. Co najważniejsze ma dostęp do części nowych, zamienników i używek. I wszystko w zasadzie "od ręki".

ODPOWIEDZ