iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane I phII] Problem z tylnymi szybami

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
kulpina

[Megane I phII] Problem z tylnymi szybami

Post autor: kulpina »

Megane I ph II Coupe 1.6 16v 2001r.

Witam serdecznie wszystkich, mam dość spory problem z tylnymi elektrycznymi szybami w moim coupe, wiem że temat był wałkowany wiele razy i nie tylko na tym forum, bo sporo szukałem, ale nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemy gdyż jest trochę bardziej skomplikowany.. Jak się już domyślacie nie działają mi tylne elektryczne szyby.. Na samym początku rozebrałem tył i sprawdziłem silniczki, oba są sprawne, potem sprawdziłem czy jest prąd w wtyczkach przy silniczkach oraz przy przełącznikach i okazało się, że prądu nie ma. Następnie sprawdziłem czy jest prąd w skrzynce z bezpiecznikami przy bezpiecznikach od tylnych szyb i okazało się również, że nie ma.. Chciałem sprawdzić to wszystko na krótko,dawałem plus w miejsca bezpieczników tylnych szyb i niestety również nie działały, dawałem prąd do wtyczek przy przełącznikach i również to samo.. Nie mam już pomysłu co im dolega, dlatego też napisałem na forum by ktoś mi coś doradził.. Rozebrałem dzisiaj jeszcze ten plastik nad bezpiecznikami, tam gdzie mam ustawienia wysokości świateł oraz regulacje jasności wnętrza i mały schowek i zauważyłem, że jest tam jedna niebieska wtyczka podłączona w plastik bez celu oraz jedna luźna wtyczka (wszystko widać na zdj niżej). Sam nie wiem czy może tam był kiedyś pod którąś kostką guzik od blokowania tylnych szyb czy coś, bo na prawdę nie wiem do czego są te kostki oraz jak uporać się z moim problemem.. Proszę kogoś o pomoc :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane I phII] Problem z tylnymi szybami

Post autor: kudlaty »

Te kostki ze zdjęcia są od grzenych foteli, ESP itp także nic tam nie znajdziesz związanego z szybami. Musisz szukać gdzie gubisz prąd. Sprawdzałeś przełączniki od tylnych szybek? W sensie rozbierałeś czy tam gdzieś się kabel nie przerwał? Oczywiście prąd sprawdzałeś na przekręconym zapłonie?

kulpina

Re: [Megane I phII] Problem z tylnymi szybami

Post autor: kulpina »

rozumiem, oczywiście sprawdzałem na zapalonym zapłonie, kostki i wszystko sprawdzone, jest okej ale nie ma prądu, jak wspomniałem wyżej prądu nie mam w skrzynce z bezpiecznikami w miejscu bezpieczników tylnych szyb. Wyjąłem bezpiecznik od przednich szyb sprawdziłem probówka i się świeciło, potem wyjąłem bezpieczniki od tylnych zrobiłem to samo i prądu już nie było, więc raczej tutaj trzeba szukać problem, ale nie wiem właśnie co mogło by być przyczyną tego..

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Megane I phII] Problem z tylnymi szybami

Post autor: VoN »

Te kostki są kładzione do wszystkich autek, odpowiedzialne są za np. tempomat, czujniki cofania i inne gadżety które w tym miejscu w innych wersjach wyposażenia się znajdują.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

ODPOWIEDZ