iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane III ph I] Trzask przy skręcaniu kierownicą

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Martini

[Megane III ph I] Trzask przy skręcaniu kierownicą

Post autor: Martini »

Zakupiłem niedawno używaną Megankę, niepokoi mnie jednak jedna przypadłość, jaką zauważyłem już od początku mojej eksploatacji samochodu. Przy niskich prędkościach (10-20km/h), kiedy jest ustawiona inna niż neutralna pozycja manetki kierunkowskazu (lewo/prawo), a ja skręcam kierownicą, w momencie przejścia kierownicy przez punkt wyprostowania kół słychać dość głośny plastikowy trzask. To samo dzieje się, kiedy włączę kierunkowskaz i przy postoju samochodu ruszam kierownicą o 2-3cm w każdą stronę - kiedy tylko kierownica znajduje się w pozycji "na prosto" słychać ten sam trzask - za każdym razem. Czy jest to normalne zachowanie? Co może być nie tak?

Ps. Jest to mój pierwszy post, jeśli zły dział lub już było (choć nie znalazłem) to proszę śmiało linczować ;)

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2341
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Megane III ph I] Trzask przy skręcaniu kierownicą

Post autor: patrys4891 »

Coś sie musi dziać z mechanizmem od automatycznego wyłączania kierunkowskazów.
Kierunki się wyłączają jak prostujesz kierownicę?
Obrazek

Martini

Re: [Megane III ph I] Trzask przy skręcaniu kierownicą

Post autor: Martini »

Tak, poprawnie się wyłączają, manetki też chodzą bez żadnych luzów. Po prostu dziwnym wydał się dla mnie fakt, że dając kierunek w prawo, a następnie skręcając powoli w uliczkę pod kątem 90 stopni, w trakcie obrotu kierownicy słychać z dobre 2-3 trzaski tego typu, co definitywnie wskazuje na to, że nie ma to nic wspólnego z "odbiciem manetki", jako że jest to ruch w stronę, w którą manetka jest skierowana, a nie kontrowanie.

Cóż, przynajmniej wiem teraz, że zachowanie takie nie jest normalne.. co bardziej dziwne wydaje mi się, że przy zakupie samochodu nie zauważyłem właśnie nic takiego.. choć oczywiście mogłem po prostu nie zwrócić na to uwagi.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2341
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Megane III ph I] Trzask przy skręcaniu kierownicą

Post autor: patrys4891 »

Ja bym proponował wyjąć ten moduł od kierunków i zobaczyć co sie tam kryje.
U mnie w służbowym Clio III konstrukcja tego jest banalnie prosta, więc i u Ciebie pewnie podobnie.
Może coś tam się dostało i wystarczy przedmuchać i będzie cicho, może jakaś sprężynka wyskoczyła czy inny plastik. Gdybać można długo.
Obrazek

ODPOWIEDZ