iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II ph2 2.0 16V] Odpowietrzanie sprzęgła

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jackass
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 128
Rejestracja: poniedziałek, 3 czerwca 2013, 15:00
Renault: patrz podpis
Silnik: 2.0 16V+1.5dci
Lokalizacja: Warszawa/Rzym
Kontakt:

[Megane II ph2 2.0 16V] Odpowietrzanie sprzęgła

Post autor: Jackass »

Hej.

Szukałem na forum, ale odnośnie odpowietrzania sprzęgła w Megane II 2.0 16V nic nie znalazłem. Jedyne w sumie co znalazłem to ten link.

Wyjąłem akumulator, odkręciłem podstawę akumulatora, te "plecki" akumulatora na których znajduje się ECM (komputer sterujący silnikiem), widzę odpowietrznik, mam do niego dostęp, kiepski bo kiepski, ale jest. Teraz nie wiem co dalej. Podanego w linku urządzenia Ms. 554-07 nie posiadam. Próbowałem naciskać na spinkę (jak rozumiem ten metalowy drucik, który bardzo ciężko się wciska?) i pompować sprzęgłem, odciągać z tego "wentyla" strzykawką połączoną z tym wężykiem od kroplówki i nic... Nie dałem rady w żaden sposób ściągnąć stamtąd powietrza i choćby kropli płynu. W jaki sposób bez tego urządzenia z poradnika odpowietrzyć sprzęgło?

Czytałem też, że na pompce, która znajduje się gdzieś pod filtrem powietrza jest inny sposób odpowietrzenia, ale za nic nie mogę zdjąć obudowy filtru powietrza - mógłby ktoś to wytłumaczyć najlepiej ze zdjęciami?

Na koniec dla upewnienia się czy dobrze zlokalizowałem usterkę - jakiś czas po tym jak kupiłem Megana to sprawdzałem hamulce i przy okazji odpowietrzałem. Robiłem to całkowicie bez świadomości, że sprzęgło też jest hydrauliczne :oops: Trochę dałem d***, bo praktycznie w ten sam sposób poszło sprzęgło w Scenicu II :oops: :oops: No i jakiś tydzień po tym jadę i nagle przy zmianie biegów blokuje mi skrzynię :huh: Zatrzymałem się, pompowałem sprzęgło, uruchomiłem silnik jeszcze raz i banglało dobrze - tylko przy obrotach powyżej 3000 harczało przy wrzucaniu tylko i wyłącznie dwójki. Tak więc sprzęgło nie odchodził do końca przy wciskaniu. Pojeździłem kilka dni i znów "zblokowało" mi skrzynię, ale wrzucałem biegi na słuch na obroty, dotoczyłem się do domu i zostawiłem samochód przy drodze, bo mimo pompowania nie dało rady już wrzucić biegu - czyli sprzęgło zatrzymało się w pozycji "połączonej". Wepchnąłem auto na parking, jakiś czas pompowałem i w końcu udało się wrzucić bieg na pracującym silniku. Ale chcę ruszyć, a sprzęgło się niemiłosiernie ślizga :mad: Czyli jakby napompowałem sprzęgło do takiego stopnia, że jest cały czas "prawie rozłączone". Wydaje mi się, że to 100% pompka, mój ojciec twierdzi to samo - w Scenicu II podobna awaria wystąpiła za czasów jego "panowania" nad autem - ale wolę zasięgnąć czyjejś jeszcze opinii.

Jeszcze kilka pytań: czy może chodzić o samo odpowietrzenie sprzęgła, czy może być pompka do wymiany? Czy jeśli pompka to dam radę sam to zrobić, czy trzeba ściągać do tego skrzynię?

Prosiłbym o to, by jak ktoś przerabiał temat to wypowiedział się z możliwie dokładnym opisem, a najlepiej z jakimiś zdjęciami co i jak.

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam,
Piotrek/Jackass.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 10 czerwca 2013, 19:55 przez Jackass, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Scenic III 1.5 dci '11 + Megane II CC 2.0 16V '07 + Mercedes W124 2.0 '90
Obrazek

STICKER.COM.PL

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [Megane II ph2 2.0 16V] Odpowietrzanie sprzęgła

Post autor: Spiker »

Tam jest to strasznie porąbane... ja robiłem to tak ze wyciągałem jedną z tych zawleczek bo są dwie (tylko kurde nie moge sobie przypomnieć którą...) i wtedy ten przewód od sprzegła miał taki lekki luz (prawo-lewo) przyciskamy w kierunku skrzyni biegów druga osoba pompuje i trzyma wtedy odciągamy to od wyprzęgnika i szybko znowu przyciskamy. Powtarzamy czynność aż pedał będzie ok i zakładamy spinkę którą wcześniej wyjęliśmy.



ta spinka to była chyba pierwsza z lewej ale ręki sobie uciąć za to nie dam :-/ no i pytanie czy przyciskaniem tych spinek wcześniej na siłe aby czegoś nie połamałeś :P


A co do samej usterki to warto sprawdzić czy wszystko co ze sprzęgłem związane jest suche i dopiero odpowietrzyć jak to nie da wyniku to do wymiany wyprzęglik czyli skrzynia w dół. Sprawdź dokładnie

Awatar użytkownika
Jackass
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 128
Rejestracja: poniedziałek, 3 czerwca 2013, 15:00
Renault: patrz podpis
Silnik: 2.0 16V+1.5dci
Lokalizacja: Warszawa/Rzym
Kontakt:

Re: [Megane II ph2 2.0 16V] Odpowietrzanie sprzęgła

Post autor: Jackass »

Tam jest to strasznie porąbane... ja robiłem to tak ze wyciągałem jedną z tych zawleczek bo są dwie
Jest jedna. Nie można jej wyciągnąć, bo cały przewód będzie do wymiany - tak jest napisane w oficjalnej książce serwisowej i tak też twierdzą ludzie z forum megane. Pytanie czy Ty nie mówisz o silniku 1.6 i skrzyni 5 biegowej.. Jak tak to to zupełnie co innego.
no i pytanie czy przyciskaniem tych spinek wcześniej na siłe aby czegoś nie połamałeś.
Nie, nic nie uszkodziłem.
Obrazek

Scenic III 1.5 dci '11 + Megane II CC 2.0 16V '07 + Mercedes W124 2.0 '90
Obrazek

STICKER.COM.PL

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [Megane II ph2 2.0 16V] Odpowietrzanie sprzęgła

Post autor: Spiker »

ja to robiłem w scenicu wiec widocznie jest coś innego, to niestety nie pomogę... ala Postaraj sie zrobić zdjęcie tego, jak zerknę to może coś mi sie przypomni :)

Awatar użytkownika
Jackass
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 128
Rejestracja: poniedziałek, 3 czerwca 2013, 15:00
Renault: patrz podpis
Silnik: 2.0 16V+1.5dci
Lokalizacja: Warszawa/Rzym
Kontakt:

Re: [Megane II ph2 2.0 16V] Odpowietrzanie sprzęgła

Post autor: Jackass »

Jesteś pewien, że nie robiłeś tego z innym silnikiem i pięciobiegową skrzynią?

Nie mam zdjęcia. Jedyne co mam to ten link z pierwszego posta:
Obrazek
U mnie wszystko wygląda identycznie.
Obrazek

Scenic III 1.5 dci '11 + Megane II CC 2.0 16V '07 + Mercedes W124 2.0 '90
Obrazek

STICKER.COM.PL

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [Megane II ph2 2.0 16V] Odpowietrzanie sprzęgła

Post autor: Spiker »

no ja robiłem to w sceniku pamiętam tyle że tamto to był diesel ale jak widać zrobili inny układ do meganki ale z tego co rozumiem trzeba nacisnąć bądz przesunąć tą spinkę na tyle zeby przewód sie przesuwał

ODPOWIEDZ