iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II Grandtour '03] Akcja serwisowa

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: środa, 3 listopada 2010, 14:37
Renault: Twingo
Silnik: 1.2 16V
Lokalizacja: Józefosław / Warszawa

[Megane II Grandtour '03] Akcja serwisowa

Post autor: PT »

Witajcie,

Na wstępie - jeśli to złe miejsce, to proszę modów o przesunięcie tego postu.

Ale do rzeczy - ku mojemu zdumieniu odebrałem dziś z poczty list polecony z Renault Polska zapraszający mnie do ASO w związku z akcją serwisową Megane II Grandtour. Chodzi w niej o to, że na skutek "trudów eksploatacji" (wibracje, instalowanie bagażników rowerowych, etc.) może w tej wersji Meganki dojść do odpadnięcia spojlera nad tylną szybą (tego z trzecim stopem), a prawdopodobieństwo tego zdarzenia (oprócz ogólnie pojętego zmęczenia materiału) jest tym większe, im szybciej podróżujemy. Jakie wrażenie na kierowcy auta jadącego za nami po autostradzie zrobi nasz spojler wlatujący w jego przednią szybę chyba nie muszę mówić. RP chyba doszło do podobnego zdania, więc mamy akcję. Moja była Megane jest z 2003 roku, czy objęte akcją są tylko początkowe, czy też wszystkie roczniki, to tego nie wiem (wezwanie było na podstawie VIN-u), ale myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie aby zainteresowani zjawili się w ASO przy najbliższej okazji, być może zarobią nowy spojler, a przynajmniej nowe mocowania.

Pozdrawiam,
Piotr.
R9, R19, Clio II, Megane II, Modus - to było, jest Twingo I (żonowóz) i... Opel Meriva

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane II Grandtour '03] Akcja serwisowa

Post autor: kudlaty »

To była wada konstrukcyjna mocowań w tym roczniku. Dorabiają dodatkowe mocowania a stare wzmacniają. Kokos miał u siebie zerwany spojler 2 razy, za pierwszym nic się nie stało, podkleił mocowania i jeździł. Niestety za drugim już się bardzo roztrzaskał. Niestety o akcji (i o tym, że jego Megi się łapie) dowiedział się za późno a serwis nie obejmuje opcji jeżeli ktoś już coś przy nim majstrował :(

Dodam, że spojler w ASO kosztuje ok 1000zł także warto podjechać. Na stronie Renault są chyba Viny aut objętych akcją.

Akcja prawdopodobnie spowodowana tym, że coraz więcej aut się zgłaszało z takim problemem do ASO (10lat minęło więc i materiał zmęczony)

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [Megane II Grandtour '03] Akcja serwisowa

Post autor: Sidenis »

Akcją objęte są Meg 2 Gt na pewno z fazy pierwszej -czyli roczniki 2003-2005. Moje auto jest objęte tą akcją, nadal czekam na list. Wykaz numerów vin samochodów dostępny jest na stronie UOKiK.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

Tom_89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 4 listopada 2011, 10:31
Renault: Clio II Ph II
Silnik: 1.5 dCi 82
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Megane II Grandtour '03] Akcja serwisowa

Post autor: Tom_89 »

U nas w M II już odpadło na A4 jakieś 2 lata temu, tata pokleił i do tej pory jest dobrze bo tylko zaczepy były połamane.
Co do akcji to obejmuje wszystkie MII Grandtour, nasz jest rocznik 2006 i jest to juz Ph II i jest na liście UOKiK, tam są auta zakupione w Polsce, natomiast na megane.com.pl jest odpowiedni wątek wraz ze zdjęciami po wizycie w ASO i też przyjmują auta jeżeli ktoś ma kupione za granicą i sprowadzane. Zresztą zawsze można zadzwonić do ASO, podać VIN i wiadomo co i jak.
Renault Clio II Ph II 1.5dCi 2003r.
Renault Megane II Ph II Grandtour 1.6 16v + LPG 2006r.

ODPOWIEDZ