iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane1 PH2] Wysokie obroty

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
beny1000

[Megane1 PH2] Wysokie obroty

Post autor: beny1000 »

Witam mam problem z za wysokimi obrotami-po odpaleniu jak jest zimna obroty wynoszą 2000-2500 jak nie dotknę gazu tylko czekam jak się nagrzeje to spadną do normalnych ale jak ruszę to zaczynają skakać 1000-2500, dopiero jak stanę w korku czy na światłach po ok 30sekundach zaczynają spadać do normalnych i nie skaczą ,ruszam i znowu są wysokie. Trochę pomaga zgaszenie na ok 5 minut ale tylko na chwilę, jak nie czekałbym rano jak się nagrzeje tylko ruszył od razu to skaczą bardziej lub zawieszają się na 2000. To się dzieje tylko jak jest zimno Krokowy jest wyczyszczony a po jego odpięciu obroty skaczą tak samo, . Macie jakieś pomysły co może być przyczyną? Megane 1PH2 1,4 16v 99r
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 stycznia 2013, 11:10 przez mariusz1500, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pamietaj na przyszlosc o nawiasach kwadratowych w temacie

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane1 PH2] Wysokie obroty

Post autor: kudlaty »

U mnie pomogła wymiana uszczelki/oringu przy mocowaniu przepustnicy. Uszczelka była stara i tak twarda już, że na zimno nie uszczelniała jak należy i auto łapało lewe powietrze. Przy okazji przeczyszczenie i regulacja klapki przepustnicy nie zaszkodzi ;)

beny1000

Re: [Megane1 PH2] Wysokie obroty

Post autor: beny1000 »

Dzięki za odpowiedź jutro będę sprawdzał co i jak z uszczelkami.

beny1000

Re: [Megane1 PH2] Wysokie obroty

Post autor: beny1000 »

Po wymianie krokowego wszystko wróciło do normy.

nevv
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 1 grudnia 2013, 13:16
Renault: MEGANE Iph2 Kombi
Silnik: 1.6 16v +LPG
Lokalizacja: LC

Re: [Megane1 PH2] Wysokie obroty

Post autor: nevv »

odgrzebie kotleta.

Nie wiem czy szukam sobie sam problemów, czy to tak ma być, pierwsza moja Meganka, w ogóle pierwszy francuz na benzynę i do tego jeszcze z LPG.

Silnik 1,6 16v

Jak wyglądaja u Was obroty po odpaleniu auta? Normalnym jest ze utrzymują się na ok 1,5 tys./min?
Podczas jazdy zanim jeszcze silnik osiągnie temperaturę gdy dojeżdżam do skrzyżowania to mam oborty ok 1,5. Dopiero jak sie rozgrzeje to normalnie jest ok 700 obr/min.

To normalne czy raczej coś jest nie tak? Raczej nie ma różnicy czy to jest na PB czy na LPG.

Nagrałem filmik dzisiaj jak to wygląda:

odpalenie
http://www.youtube.com/watch?v=AlKigqZ0FFo

po krótkiej jeździe jakies 3 min od odpalenia
http://www.youtube.com/watch?v=Sq7SXSnXpnA
Obrazek

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane1 PH2] Wysokie obroty

Post autor: kudlaty »

Przy niskich temperaturach na dworze jest to normalne, bo silnik krokowy otwiera bardziej przepustnicę. Możesz wyjąc silnik krokowy i go przeczyścić (na bank mu nie zaszkodzi), ale wyższe obroty do momentu zagrzania auta to norma. Bardziej bym się martwi jakby się utrzymywały jak już auto się zagrzej ;)

nevv
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 1 grudnia 2013, 13:16
Renault: MEGANE Iph2 Kombi
Silnik: 1.6 16v +LPG
Lokalizacja: LC

Re: [Megane1 PH2] Wysokie obroty

Post autor: nevv »

krokowy już czyściłem :) nawet się trochę poprawiło bo wcześniej było gorzej. Na razie będę jeździł, jak to normalne. Dzięki za info driver
Obrazek

miker

Re: [Megane1 PH2] Wysokie obroty

Post autor: miker »

Kolego też mam megane I 1,6 16V z lpg i dzisiaj patrzyłem na obroty przy odpaleniu rano na zimno i na początku są w okolicach 1150 obr/min. Wraz z nagrzaniem spadają do około 700 - 750.
Sprawdzane na benzynie.

Myślę, że jak po nagrzaniu obroty są ok to nie masz się co martwić.

nevv
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 1 grudnia 2013, 13:16
Renault: MEGANE Iph2 Kombi
Silnik: 1.6 16v +LPG
Lokalizacja: LC

Re: [Megane1 PH2] Wysokie obroty

Post autor: nevv »

Na razie wrzuciłem na luz :) Jeżdżę i nie szukam kłopotów ;). Teraz staram się mieć lżejszą nogę bo jakoś poniżej 11l/100 wg komputera nie mogę zejść fakt ze po mieście ale mogło by być mniej driver
Obrazek

miker

Re: [Megane1 PH2] Wysokie obroty

Post autor: miker »

spalanie 11l/100km wg komputera, a liczyłeś spalanie wg tankowań?

u siebie komputera nie mam, jak jeszcze miałem tylko benzynę to spalanie wychodziło mi między 7 - 8 litrów na 100 km, jazda mieszana z dużą ilością trasy
teraz na lpg w takich samych warunkach spalanie 8 - 9 l/100 km ale jazda raczej bez szaleństw

nevv
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 1 grudnia 2013, 13:16
Renault: MEGANE Iph2 Kombi
Silnik: 1.6 16v +LPG
Lokalizacja: LC

Re: [Megane1 PH2] Wysokie obroty

Post autor: nevv »

Lpg na mieście na krótkich odcinkach wyszło mi ostatnio 12,5 wcześniej ok 11-12l wg tankowań. Samo miasto Na kompie z pół l mniej miałem pokazane

Wysłane z mojego PMP5880D przy użyciu Tapatalka
Obrazek

miker

Re: [Megane1 PH2] Wysokie obroty

Post autor: miker »

Szczerze powiem, że ile mi pali lpg w samym mieście na krótkich trasach to nie mam pojęcia. Robię zwykle odcinki ponad 25 km za jednym odpaleniem i większość poza miastem. Wtedy spalanie lpg wychodzi tak jak pisałem wcześniej około 8-9 l/100km

ODPOWIEDZ