iparts></a>
<a href= francuskie

[megane 1.9dti] Klepanie zaworow

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
damian12207

[megane 1.9dti] Klepanie zaworow

Post autor: damian12207 »

Witam, chciałbym sie dowiedzieć czy w kazdej megance z silnikiem 1.9dti 98km jest takie jakby klepanie zaworow szczegolnie na zimnym silniku i tak samo troszke dziwnie na zimnym chodzi, przebieg juz ponad 270tys nic się poza tym złego nie dzieje chodzi dobrze jeśli chodzi o dynamike. Prawda to że jest jakiś dodatek do oleju który się wlewa i po tym ustępuje? Czy w każdej takiej megance silniki tak chodzą?
Ostatnio zmieniony środa, 5 grudnia 2012, 10:38 przez kudlaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zlitowałem się bo nowy jesteś i mikołajki jutro. Poprawiłem temat

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Klepanie zaworow megane 1.9dti

Post autor: kudlaty »

Nie wiem czy to dotyczy silników diesla czy benzyny ale dzisiaj sergiu wrzucił ciekawy link
viewtopic.php?f=65&t=12710

A tak poza tym:
Proszę zapoznać się z regulaminem viewtopic.php?t=12 dzialu Renotech . 24h na Poprawę a w razie nie dostosowania się do regulaminu, ostrzeżenie i temat ląduje w koszu

damian12207

Re: Klepanie zaworow megane 1.9dti

Post autor: damian12207 »

Ale co twierdzicie o tych płynach do oleju?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Klepanie zaworow megane 1.9dti

Post autor: kudlaty »

Popraw temat bo będę musiał go zamknąć ;)

Co do tych "płynów" to jest parę, ale ja bym nie polecał. Silnik ile by nie miał najechane ma mieć zalany olej a nie jakieśtam Motodoktory czy też ceramizery. Takie jest moje zdanie

sergiu

Re: Klepanie zaworow megane 1.9dti

Post autor: sergiu »

kudlaty pisze:Nie wiem czy to dotyczy silników diesla czy benzyny
popychaczy :P pozwolę sobie założyć (oby nie błędnie), iż popychacze są w każdym silniku, nie zależnie od rodzaju paliwa.

damian12207
do baku nic nie dolewaj, uzyskasz tylko efekt placebo albo dodatkowe koszty- choć są tacy co wierzą Chajzerowi i uparcie twierdzą że super płyn czyści ich silnik po super paliwie z super stacji.
Stałe i stosunkowo głośne "stukanie zaworów" jest w normą w naszych autkach i nie ma co się do tego nastawiać negatywnie. Jeżeli popychacz zaczyna szfankować, dźwięk jest do rozpoznania przez każdego i to natychmiast. Producenci chyba specjalnie nadają temu taki 'straszny" dźwięk, żeby nam użytkownikom serce stawało.

ODPOWIEDZ