iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II Dci] cofające się paliwo

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
polatos

[Megane II Dci] cofające się paliwo

Post autor: polatos »

Witam!! Mam mały problem!! Moja meganka nie chciała wczoraj odpalić, jak zajrzałem pod maskę zauważyłem, że w wężyku nie ma paliwa, a mam zalane pół baku!!!! podpompowałem pompką i paliwo doszło, auto odpaliło. Po 2 km, i postoju około 30 min. problem znów się pojawił!!! Co to może być? Jest tam jakiś zawór zwrotny, czy to wina pompy? Dodam, że jak auto odpali, to jedzie normalnie i nie gaśnie!!!! Pozrawiam!!

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [Megane II Dci] cofające się paliwo

Post autor: Spiker »

pompka o której mówisz pełni funkcję tego zaworu, sprawdz czy gdzieś ci nie cieknie albo coś takiego jak nie to zmień samą "gruszkę" i powinno być ok

polatos

Re: [Megane II Dci] cofające się paliwo

Post autor: polatos »

Własnie wróciłem od mechanika i okazało się,że przyczyną jest......... zatankowana benzynka 95, którą wlała tam moja małżonka, bo jak to stwierdziła, zapaliła się rezerwa i myślała,że to tak samo jak w jej punto nalewa się zielonym pistoletem!!! palm !!! także zrobiłem autem na benzynie jakieś 400 km., trochę głośniej chodził, ale moc była taka sama , co bardzo mnie dziwi i nie podejrzewałem, że jeżdżę na etylinie. Teraz Meganka pije Ultimate diesel i pracuje cichutko i paliwo się nie cofa, a żona ma karę pupa ;) Pozdrawiam

ODPOWIEDZ