iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II 1.6 115 KM] Na zimnym silniku gasnie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Migul

[Megane II 1.6 115 KM] Na zimnym silniku gasnie

Post autor: Migul »

Witam.
Mam takie problem że zatankowałem samochód na stacji Lotos. Pojeździłem jakiś czas dojechałem do pracy i wyłączyłem samochód. Po kilku godzinach chcąc się przemieścić na inne miejsce miasta, wsiadłem do samochodu odpaliłem i pojechałem bez żadnych problemów. Na kolejny raz gdy chciałem się przemieścić odpaliłem samochód po czym bez próby ruszenia z miejsca silnik zgasł. No to odpaliłem jeszcze raz i pojechałem dalej. I jadąc sobie zaświeciła mi się kontrolka układu oczyszczania spalin i samochód zgasł. Nie mogłem go praktycznie odpalić dość długi czas. Ale jakoś w końcu się udało więc wróciłem do domu. Na następny dzień chcąc rano odpalić samochód miałem problem iż odpalił a po 3 sekundach zgasł i tak kilkakrotnie. Po czym odpalił na stałe i pojechałem do pracy. Po pracy chcąc wrócić do domu odpaliłem auto też z takimi problemami jak rano ale kontrolka układu oczyszczania spalin już się nie świeciła. I teraz za każdym razem jak odpalam samochód gaśnie mi tak ze 3 razy po czym później działa normalnie. Czasami mam jeszcze wrażenie tak jak by silnik nie palił na wszystkich cylindrach ale tylko właśnie do póki się nie rozgrzeje.

Pytanie moje brzmi, czy ktoś miał podobną sytuację albo taką samą i co było problemem ewentualnie jakie koszty były z tym związane.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony środa, 1 sierpnia 2012, 15:27 przez kudlaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pamiętaj o nawiasach następnym razem

dyziu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 września 2010, 14:07
Renault: Megane Classic IphI
Silnik: 1.6 8V K7M702
Lokalizacja: Radzymin

Re: [Megane II 1.6 115 KM] Na zimnym silniku gasnie

Post autor: dyziu »

Poczytaj o KZFR (koło zmiennych faz rozrządu) to jest pewnie rozwiązanie twojego problemu.
Codziennie rano sprawdzam czy jestem na liście najbogatszych ludzi na świecie.
Jeśli nie,to wstaje i idę do roboty.

Awatar użytkownika
alis123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2010, 21:17
Renault: Scenic I ph II
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Chełm

Re: [Megane II 1.6 115 KM] Na zimnym silniku gasnie

Post autor: alis123 »

Ostatnio jak wracałem z Zakopanego zatankowałem na jakimś CPN-ie koło Rzeszowa gdzie paliwa dostarcza Lotos i po przejechaniu może 15 km zaczął się dusić o wyprzedzeniu kogokolwiek nie było mowy,pod górkę to maksymalnie na 3 biegu tylko.
Jak przyjechałem do domy to zapach spalin był jakby rozpuszczalnik jakiś.
Pojechałem na Orlen do tankowałem 98 i problem się skończył.

Migul

Re: [Megane II 1.6 115 KM] Na zimnym silniku gasnie

Post autor: Migul »

No właśnie ja też zatankowałem na BP tylko że 95 i teoretycznie jest poprawa. Po dłuższym postoju jak tylko odpalam samochód to mam problem że kilka razy mi gaśnie a potem jak się delikatnie zagrzeje to jest ok. Tak jak by się może woda zebrała w zbiorniku. Nie mniej jednak jestem zdumiony jak ten samochód jest wrażliwy na paliwo.

Migul

Re: [Megane II 1.6 115 KM] Na zimnym silniku gasnie

Post autor: Migul »

Byłem na diagnostyce i niestety gość mi powiedział że śmierdzi to wymianą rozrządu co jestem załamany. Auto ma dop 65 tyś przejechane i już takie jaja.
Wiecie może na jakie koszty się przygotować jeśli chodzi o wymianę rozrządu z tymi wszystkimi pierdołami.
Jutro mam wymienić czujnik wału więc może jest szansa że to jest tego wina o co się modlę.
Koszt wymiany tego czujnika z robicizna to ok 250 zł

Co o tym myślicie??

Migul

Re: [Megane II 1.6 115 KM] Na zimnym silniku gasnie

Post autor: Migul »

Tak finalizując temat pojechałem do ASO i się okazało że przepustnica jest przybrudzona i trzeba ją przeczyścić. Za te usługę zapłaciłem 250 zł. Po zrobieniu tego na razie samochodzik działa bez problemów. Najgorsze jest teraz to że szkoda iż od razu nie pojechałem do ASO tylko do tego wcześniejszego ciecia który niepotrzebnie mnie skroił na 280 zł za wymiane czujnika wałka rozrzadu gdzie i tak nie jestem do końca pewien czy to zrobił.

Generalnie nie polecam tego serwisu.
To jakiś dupek jest.

http://www.renault.serwis.biz.pl/

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ