iparts></a>
<a href= francuskie

[megane 96 ] problem ze wspomaganiem

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
nowi21

[megane 96 ] problem ze wspomaganiem

Post autor: nowi21 »

Witam mam pewien problem ze swoja megii otóz rozchodzi sie o to że ma ona pewien wyciek płynu do wspomagania kierownicy. Po wjechaniu na kanał udało mi się zlokalizować miejsce wycieku płynu wydobywa on się przez pękniętą gumę. I stad tez moje pytanie czy dałoby rade samemu wymienic gumę która jest tego winowajcą i czy wogóle da rade wymienic samą gumę czy trzeba coś innego??? Z góry dzięki za odp...

dyziu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 września 2010, 14:07
Renault: Megane Classic IphI
Silnik: 1.6 8V K7M702
Lokalizacja: Radzymin

Re: [megane 96 ] problem ze wspomaganiem

Post autor: dyziu »

Jak masz klucze i trochę chęci to sam wymienisz.Pewnie chodzi o przewód gumowy idący od pompy.Kup używany np tu; http://allegro.pl/listing.php/search?st ... lla-search
Codziennie rano sprawdzam czy jestem na liście najbogatszych ludzi na świecie.
Jeśli nie,to wstaje i idę do roboty.

Artemis
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 3 sierpnia 2012, 10:38
Renault: Megane
Silnik: 1600
Lokalizacja: Strzelno

Re: [megane 96 ] problem ze wspomaganiem

Post autor: Artemis »

Jeżeli masz trochę wiedzy i podstawowe klucze to jak najbardziej. Jednak uważaj by nie narozlewać olejem ze wspomagania. Po całej akcji wymiany przewodu warto uzupełnić układ olejem i odpowietrzyć go, co nie jest problemem. Wystarczy odkręcić korek od zbiorniczka płynu wspomagania włączyć silnik i kręcić kierownicą na do oporu w prawo i w lewo. Tak parę razy a układ sam się odpowietrzy.

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [megane 96 ] problem ze wspomaganiem

Post autor: Maciej R21 »

Guma to trochę mało powiedziane.
Jeśli piszesz o osłonie przekładni ( drążka kierowniczego ) to jej wymiana nic nie da , to tylko osłona przeciwpyłowa.
Obrazek

ODPOWIEDZ