iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane1 ph2] komputer

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
beny1000

[Megane1 ph2] komputer

Post autor: beny1000 »

W mojej megance nie mam komputera który pokazuje spalania itp chciałbym to przełożyć z innej meganki. Co muszę przełożyć oprócz zegarów, pająka, da się to zrobić?
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 lipca 2012, 18:11 przez mariusz1500, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pamiętaj na przyszłość o nawiasach kwadratowych

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane1 ph2] komputer

Post autor: kudlaty »

Temat trochę z dupy bo trzeba wchodzić żeby wiadomo o co chodzi ale trudno ;)


Ja tak robiłem, kupiłem zegary z kompem i manetkę wycieraczek z przełącznikiem. Przełożyłem i działa. Nic więcej nie musisz robić chyba, że...


Który rok tej Twojej Megi?

beny1000

Re: [Megane1 ph2] komputer

Post autor: beny1000 »

Moja 99r dawca 99r

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane1 ph2] komputer

Post autor: kudlaty »

Więc musisz sprawdzić czy masz "magiczny" fioletowy kabel w kostce przełącznika wycieraczek. Podobno wszystkie phII mają ale lepiej sprawdzić zanim zakupisz graty i się okaże, że nie działa.

Magiczny kabel
Obrazek

jak go masz, jesteś w domu. Przekładaj i wszystko będzie działać

beny1000

Re: [Megane1 ph2] komputer

Post autor: beny1000 »

Wielkie dzięki jutro sprawdzę. Jeśli się okaże że mam ten kabel to wystarczy że przełożę tylko manetkę od wycieraczek bo w niej jest przycisk do komp czy muszę przekładać obie? z tego co pamiętam to jest dzielona na dwie części???

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane1 ph2] komputer

Post autor: kudlaty »

Wystarczy zmienić tylko manetkę, no i zegary oczywiście.

Manetka. Ściągasz pokrywę kolumny, od dołu 2 albo 3 śrubki. Sama manetka siedzi na 2 śrubki, jak odkręcisz to odepnij kostkę i wyciągaj. Ciężko wychodzi bo przeszkadza zwój od immo dookoła stacyjki, ale da radę. Tylko pomału żeby nie uszkodzić. No i tak samo ciężko się wkłada ale po chwili odkryjesz sposób i wejdzie. Podpinasz kostkę, przykręcasz i składasz obudowę.

Zegary. Trzeba ściągnąć górę deski, trzyma się na 2 śruby po jednej na każdą stronę pod maskownicami głośników w podszybiu. Potem lekkie szarpnięcie i wyskoczy z zatrzasków. Zegary na 3 śrubki i tyle. Przy wyciąganiu uważaj na kostki z tyłu żeby kabli nie pourywać ;)

Jak podepniesz nowe zegary sprawdź czy działają zanim złożysz deskę ;)

Tyle

beny1000

Re: [Megane1 ph2] komputer

Post autor: beny1000 »

Niestety u mnie nie ma (magicznego kabelka w kostce) więc nie będzie mi wyświetlać spalania, znalazłem jak podpiąć się pod kostkę tą w skrzynce na lewym nadkolu i pociągnąć z niej kabel do zegarów ale ja mam inaczej rozmieszczone piny i nie wiem pod który się podpiąć.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane1 ph2] komputer

Post autor: kudlaty »

Obawiałem się właśnie, że w 99r nie będzie tego kabelka :(

Co do prowadzenia tego kabelka to Ci już nie pomogę ale wiem, że gdzieś był opis jak to zrobić

Aha, uderzaj do kolegi andrzej27r, ma Megane w małym palcu to na bank Ci pomoże ;) mi pomógł :)

beny1000

Re: [Megane1 ph2] komputer

Post autor: beny1000 »

Ok dzięki za pomoc.

andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

Re: [Megane1 ph2] komputer

Post autor: andrzej27r »

skoro zostałem wywołany do tablicy :D jeśli auto jest po lifcie trzeba w kostce komputera silnika odnaleźć pin E3 i z niego ciągnąć kabel do kabiny ,albo jesli jest przewód w tym miejscu wziąć miernik i sprawdzić dokąd prowadzi i podpiąć się pod jego koniec ,jeśli przewód jest to będzie się kończył w jednej z kostek w skrzynce z bezpiecznikami tej po prawej stronie (od przodu patrząc)-miernikiem sprawdzamy wszystkie różowe przewody i na pewno odnajdziemy właściwy . Kostka przy komputerze jest rozbieralna i ma opisane piny więc nie powinno być problemu .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
gdzieś w garażu mam trochę orginalnych kabelków ,jakby ktoś potrzebował pijaki po pociągnięciu kabelka kostka wygląda tak : interesują nas tylko piny 6 i 7 różowy i fioletowy kabelek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
to chyba wszystko trochę się rozpisałem :D

PS.Megane przedwczoraj zmieniła właściciela

ODPOWIEDZ