iparts></a>
<a href= francuskie

[Megi I phII 1.9dti 2002r] coś puka podczas jazdy

Moderator: Grupa Moderatorów

puszekbdg
Oklejony
Oklejony
Posty: 263
Rejestracja: niedziela, 3 kwietnia 2011, 23:02
Renault: Laguna 2
Silnik: 1.8
Lokalizacja: Solec kujawski

Re: [Megi I phII 1.9dti 2002r] coś puka podczas jazdy

Post autor: puszekbdg »

no właśnie nie do końca dają również znać przy przyspieszaniu czy zwalnianiu owszem na zakrętach też ale i niestety na prostej ...
happy

793-444-312

Awatar użytkownika
liszaj114
Oklejony
Oklejony
Posty: 232
Rejestracja: niedziela, 8 stycznia 2012, 14:56
Renault: megane 2002r
Silnik: 1.9 dTi 80KM
Lokalizacja: Starachowice

Re: [Megi I phII 1.9dti 2002r] coś puka podczas jazdy

Post autor: liszaj114 »

no to zagadki ciąg dalszy wymieniłem tulejke na końcu drążka stabilizatora i wciąż puka. Tylko wiecie co zauważyłem jak jest zimno to nie puka a jak teraz w południe jest gorąco to od samego ruszenia słychać stukanie,a jak jechałem z rana do mechanika to nic ne pukało. Ten przegub sprawdze musze brać każdy wariant pod uwagę


Dziś byłem jeszcze raz no i po dokładnych oględzinach zostało ustalone "drążek kierowniczy sie zapiekł" wiec guma osłaniająca została zsunięta napsiukane WD40 i odjechałem od warsztatu. Mechanik powiedział że jeśli sie rozetrze to będzie dobrze a jak nie to trzeba wymienic drążek jeśli chce sie pozbyć stuku. cała droge od warsztatu do domu nie bagatela jakieś 2km :) stukało, ale jak już postał chwile i jechałem do pracy NIC cisza. Ciekawy jestem czy to pomogło tylko dorażnie czy jednak czeka mnie wymiana. Więc raczej probłem został znaleziony. Dziekuje wszystkim za pomoc, a post może przyda sie komuś jeszcze w przyszłości

ralf88

Re: [Megi I phII 1.9dti 2002r] coś puka podczas jazdy

Post autor: ralf88 »

Witam!
Liszaj114 czy mógłbyś mi zrobić zdjęcie tego elementu, i w którym miejscu psiknąłeś itp.... ??:D Ponieważ mam ten sam problem i od dłuższego czasu próbuje go zdiagnozować.... palm

Awatar użytkownika
liszaj114
Oklejony
Oklejony
Posty: 232
Rejestracja: niedziela, 8 stycznia 2012, 14:56
Renault: megane 2002r
Silnik: 1.9 dTi 80KM
Lokalizacja: Starachowice

Re: [Megi I phII 1.9dti 2002r] coś puka podczas jazdy

Post autor: liszaj114 »

ok jutro zrobie ci fotke i wstawie bo dziś to już nie wychodze z domku bo miałem sporo spraw do załatwienia i po prostu padam z nóg a to w końcu 4 piętro :)

Awatar użytkownika
liszaj114
Oklejony
Oklejony
Posty: 232
Rejestracja: niedziela, 8 stycznia 2012, 14:56
Renault: megane 2002r
Silnik: 1.9 dTi 80KM
Lokalizacja: Starachowice

Re: [Megi I phII 1.9dti 2002r] coś puka podczas jazdy

Post autor: liszaj114 »

Obrazek
na tej gumie została rozcięta opaska guma zabezpieczająca odchylona i dużo wypsukanego WD-40 do środka i malutkimi ruchami jakimi tylko się dało ruszane drążkiem w prawo i lewo. potem guma naciągnięta od nowa i założona uszczelka, jeszcze kawałek po tej czynności stukało ale po jakimś czasie przestało i tak jest do dziś

ralf88

Re: [Megi I phII 1.9dti 2002r] coś puka podczas jazdy

Post autor: ralf88 »

Dzięki za podpowiedź. Też to zrobiłem i chyba pomogło co nie co :D :D

ODPOWIEDZ