iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane IphII] jak sprawdzić stan pasków?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
don_pablo7

[Megane IphII] jak sprawdzić stan pasków?

Post autor: don_pablo7 »

Eloo. Ejj sluchajcie wiecie jak sprawdzić tak na oko powiedzmy w jakim stanie jest pasek rozrządu i alternatora ? da sie to jakos ogarnac czy nie bardzo?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane IphII] jak sprawdzić stan pasków?

Post autor: kudlaty »

Jak to mówią "Na oko to chłop w szpitalu umarł". Nikt Ci tego na oko nie sprawdzi, a jeżeli jakiś mechanik zechce to powiedz niech Ci da potwierdzenie na piśmie, że weźmie odpowiedzialność za to, w jakim stanie jest faktycznie.

Takie rzeczy się zapisuje i wymienia w określonym przedziale czasowym. Jeżeli nie jesteś pewny to wymień teraz i będziesz miał spokój. W przypadku zerwania paska osprzętu nie ma aż takich konsekwencji oprócz braku ładowania, jednak z paskiem rozrządu nie ma żartów.

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [Megane IphII] jak sprawdzić stan pasków?

Post autor: Spiker »

Jak wyżej, chyba że na pasku są jeszcze wyraźne napisy... U mnie na pasku rozrządu w MI ph2 po 60 tys km nie widać grama napisu. Osprzętu zmieniałem 10 tys km temu i napisy są wyraźne.

Słyszałem kiedyś historie ze pasek rozrządu w którymś miejscu w meganie jest kiepsko osłonięty w silniku 1.6 16V i jak niefartownie strzelił pasek osprzętu wkręcił sie w pasek rozrządu, chyba nie musze mówić co sie później stało. Nie wiem czy to prawda ale tak słyszałem.

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Re: [Megane IphII] jak sprawdzić stan pasków?

Post autor: Maciek R4 »

stanu pasków nie sprawdzisz...raczej naciąg...przy zerwaniu paski potrafią wyglądać jak nowe...

napisy na paskach - fakt zetrą się, nawet dość szybko i nie jest to żaden wyznacznik zużycia...to raczej coś jak te paseczki kolorowe na bieżniku opon (oznaczenie i nic więcej)...

zresztą - zerwany rozrząd potrafi wyglądać jak nowy pasek wyjęty z pudełka z jedyną różnicą...nie będzie na nim żadnych zadruków, ale guma będzie ładna...nie mam tego co mi się w Kangoo zerwał, a potwierdzał to co napisałem...

jak nie wiesz - wymień...
za duży obrazek

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [Megane IphII] jak sprawdzić stan pasków?

Post autor: Spiker »

Lepiej dla świętego spokoju to zrobić bo kosztuje to mniej niż remont silnika

ODPOWIEDZ