iparts></a>
<a href= francuskie

[megane II cc 05r] Skrzypienie/trzeszczenie dachu

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
terenas

[megane II cc 05r] Skrzypienie/trzeszczenie dachu

Post autor: terenas »

Witam!

Posiadam rzeczone w temacie autko. Przed kupnem czytałem i słyszałem że "skrzypi" ale to co teraz się dzieje przeszło moje najśmielsze oczekiwania ;).
O ile na "normalnej" drodze autem się płynie to niestety na znakomitej większości wyboistych polskich dróg trzeba mocno podgłaszać radio :)
Zastanawiam się czy ktoś może z okolic Poznania posiada takie auto aby można było skonfrontować wrażenia z jazdy w ramach krótkiego spotu ?
Ewentualnie czy ktoś może napotkał podobny probelm i w jakiś sposób go rozwiązał ?
Skrzypienie dobiega z konstrukcji dachu kiedy jest założony oraz ze styku z ramą szyby przedniej. Wszystko dawkowane adekwatnie do stopnia wyboistości drogi - od delikatnych skrzypów/trzasków do całkiem konkretnych...
Bedę wdzięczny za pomoc!
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony sobota, 14 kwietnia 2012, 18:24 przez terenas, łącznie zmieniany 1 raz.

filester

Re: [megane II cc 05r] Skrzypienie/trzeszczenie dachu

Post autor: filester »

Na początek posmaruj wszystkie dostępne uszczelki, elementy gumowe wazeliną techniczną.

terenas

Re: [megane II cc 05r] Skrzypienie/trzeszczenie dachu

Post autor: terenas »

Dzięki filester
Przerobione po poprzednim i przed tym sezonem, dbam o wóz jak mogę ;) niestety smarowanie w żaden sposób nie wpłynęło na opisany problem.
Ktoś jeszcze może pomóc ?

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 848
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: [megane II cc 05r] Skrzypienie/trzeszczenie dachu

Post autor: Rufus »

Niestety jest to zmora pseudo kabrioletów ze sztywnym dachem (bo taki chyba ma też CC) - problem ze sztywnością nadwozia.
Pamiętam, Toyota MR-2 Targa też cierpiała na ten problem.

Możesz spróbować miejsce styku podłożyć/podkleić np. filcem, w Mr-2 taki zabieg dużo pomógł.

Jak wygląda to z technicznego punktu widzenia? Nie mam pojęcia jak składnie dachy wygląda w CC, w Toyocie były daszki dopinane, a po zdemontowaniu miejsce dla nich było przewidziane w mikroskopijnym bagażniku.
Cienkie paski filcu wkleiłem w prowadnice i to pomogło.

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

ODPOWIEDZ